Aktualności

 Rejestracja Internetowa

 

 

18.09.2020

Poronienia Nawracające

Utrata ciąży nigdy nie jest łatwym tematem, a tym bardziej gdy zdarzy się powtórnie. Warto jednak o niej rozmawiać, aby poznać przyczynę i móc zapobiec kolejnej stracie.

O poronieniach nawracających mówimy w przypadku trzech lub więcej następujących kolejno po sobie poronieniach w tym samym układzie partnerskim. Problem ten dotyka około 1-5% par w wieku rozrodczym. Stanowią one 5% wszystkich poronień samoistnych. W przypadku dwóch kolejnych poronień prawdopodobieństwo wystąpienia trzeciego rośnie o 17-35%, a każdego kolejnego o 25-46%

Przyczyny poronień nawracających dzielimy na kilka grup:

1. Zaburzenia anatomiczne macicy np. Polip jamy macicy, przegroda
jamy macicy
2. Zaburzenia hormonalne np. Cukrzyca, choroby tarczycy,
niewydolność fazy lutealnej
3. Zaburzenia genetyczne
4. Czynniki infekcyjne np. Infekcja Chlamydia trachomatis
5. Trombofilie wrodzone np. Mutacja cz. V
6. Czynniki immunologiczne np. Zespół antyfosfolipidowy
7. Czynniki środowiskowe np. Stosowane leki.

Diagnostyka większości przyczyn może zostać przeprowadzona w gabinecie ginekologicznym.

 

Właściwie postawione rozpoznanie pozwala dobrać skuteczne leczenie, którego efektem jest urodzenie dziecka w terminie porodu.

Lek. med. Knypiński Wojciech - specjalista położnictwa i ginekologii

16.09.2020

 Zapraszamy do obejrzenia naszego wirtualneg spaceru po centrum medycznym Remedium Clinic. Aby obejrzeć kliknij tutaj.

 Remedium Clinic

 

07.08.2020

Dzisiejszy świat wymaga od nas doskonałego wyglądu oraz nienagannej sylwetki. Wypadanie włosów stanowi poważny problem i to nie tylko natury estetycznej. Stan skóry głowy i włosów odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie (choroby ogólnoustrojowe tj. cukrzyca, nowotwory, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów, również stres). Niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja odbija się na ich kondycji. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie walczyć z problemem, a jedynym rozwiązaniem może być wizyta u specjalisty zajmującego się włosami oraz skórą głowy – trychologa.

Zapraszamy do naszego trychologa: dr n. med. Marii Krajewskiej

 

 

                                                                               Remedium Clinic  

  26.06.2020

 

 15.06.2020

03.06.2020

 25.05.2020

Szanowni Państwo, z radością informujemy, iż do dnia dzisiejszego zapraszamy do naszych dentystów również dzieci.

🦷

Zespół Remedium Clinic

Dodatek Epidemiologiczny

21.05.2020

Z przyjemnością informujemy Państwa iż, udało nam się ponownie obniżyć dodatek epidemiologiczny u stomatologów, który od dziś wynosić będzie 50 złoty. Zapewniamy Państwa, że te 50 złoty jest wciąż konieczne z powodu dodatkowych środków ochrony jak również ich podwyższonych cen podczas epidemii.

Pamiętajmy, że maseczka, osłona czy sterylny fartuch stomatologiczny noszony przez dentystę i asystentkę nie chronią tylko ich ale również pacjenta, którego zdrowie i ochronę stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego też w dodatek epidemiologiczny wliczane są rękawiczki, foliowa peleryna oraz osłona na włosy, które zakłada każdy pacjent dla bezpieczeństwa.

Co więcej trwają obecnie rozmowy i mamy nadzieje, że już w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić do naszych dentystów również dzieci. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

Zespół Remedium Clinic

 

 

 

 

 

 

 

Już od 8 maja w Remedium Clinic będą przyjmować stomatolodzy w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.

 

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów stomatologicznych a także naszych lekarzy dentystów i asystentek wprowadziliśmy procedury sanitarne na czas obecnej epidemii, które naszym zdaniem umożliwią wykonywanie usług stomatologicznych przy zminimalizowanym ryzyku.

Zgodnie z tymi procedurami 

1.      Pracujemy w systemie  jeden lekarz dentysta  na dwa gabinety, pacjenci przyjmowani są na przemian

raz w 1. raz w .2 gabinecie- każdy pacjent będzie przyjmowany w świeżo dla niego  zdezynfekowanym- przygotowanym przez asystentkę stomatologiczną gabinecie. Przygotowanie gabinetu obejmować będzie: dekontaminację wszystkich powierzchni płynem dezynfekcyjnym, podłoga zostanie umyta roztworem nadlenku wodoru i pozostawiona do samoistnego wyschnięcia na 20 minut – są to procedury zaczerpnięte z sal operacyjnych. Uwalniający się nadlenek wodoru dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu.

2.  Każdy pacjent wchodzący do gabinetu jest zabezpieczony  foliową peleryną przykrywająca go na fotelu poza tym otrzymuje rękawiczki oraz osłonę na włosy, przepłukuje usta specjalnym roztworem. 

3. Lekarz do każdego pacjenta zakłada sterylny fartuch chirurgiczny, maseczkę, czepek, osłonę, rękawiczki. Po wizycie pacjenta lekarz zdejmuje w gabinecie ŚOI  (środki ochrony indywidualnej) i przechodzi do czystego gabinetu, gdzie ubiera się w nowe środki ochrony indywidualnej. Każdorazowo pacjent ma kontakt z personelem medycznym ubranym w czysty, jednorazowy strój przeznaczony tylko dla tego pacjenta.

4. Podobnie jest ubrana asystentka, ale ona zostaje po wizycie w ŚOI na czas sprzątania i zdejmuje ten strój po sprzątnięciu gabinetu. Po czym ubiera nowy  dla nowego pacjenta.

5. Pozostałe procedury  higieniczne pozostaną tak jak do tej pory.

 

Zapewne wielu z Państwa zada pytanie – dlaczego tylko w stomatologii  stosujemy takie procedury? - wiąże się to z pracą w aerozolu jaki pojawia się w gabinecie stomatologicznym  w momencie uruchomienia wszelkich narzędzi obrotowych przy ich kontakcie ze śliną pacjenta. W przypadku gdyby przyszedł do nas pacjent zakażony nawet gdy jest bezobjawowy – wirusy mogą niestety zostać rozpylone wraz z tym aerozolem w powietrzu gabinetu. To właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonywanie w stomatologii jedynie pilnych procedur a zakazano obecnie wykonywania procedur służących poprawie wyglądu. 

 

Niestety wszystkie powyższe procedury są czaso- i koszto-chłonne, a ceny środków ochrony osobistej wzrosły nawet 20 krotnie. Liczyliśmy to wielokrotnie i całość tych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obecnie to  aż 150 zł. Jest to kwota którą będziemy pobierać dodatkowo do każdej wizyty w stomatologii zachowawczej i endodoncji. Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów do odwołania nie będziemy również przyjmować w stomatologii najmłodszych pacjentów – czyli dzieci do 16 roku życia.

Informujemy, że jak tylko będzie można zrezygnować z niektórych zabezpieczeń lub jeśli ceny ŚOI ulegną obniżeniu natychmiast będziemy obniżać ten dodatek.

Proszę pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy- Środki Ochrony Indywidualnej nie chronią tylko personelu medycznego – chronią także a czasem przede wszystkim pacjenta! Przecież bliski kontakt z lekarzem i asystentką to dla Państwa także ryzyko a dobrej jakości atestowane środki ochronne to ryzyko minimalizują. Dokładamy wszelkich starań aby obecna sytuacja była dla Państwa i dla naszych pracowników jak najmniej uciążliwa i  maksymalnie  bezpieczna.

 

Zespół Remedium Clinic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p>

  

  

 

 

                        NOWOŚĆ!

Wydajemy dla Państwa bezpłatny "BIULETYN PACJENTA", do którego artykuły piszą nasi specjaliści.

Zachęcamy do lektury, bezpłatny egzemplarz pobrać można w Remedium Clinic.

 

 

 

 

NAPIĘCIOWE BÓLE GŁOWY- mgr Bartosz Wincenciak radzi:

 

Na bóle głowy cierpi na świecie bardzo wiele osób. Nie wszyscy jednak wiedzą, że blisko 75 % wszystkich bóli głowy ma charakter napięciowy a to oznacza, że nie wymagają drogiej diagnostyki obrazowej a jedynie szczegółowego wywiadu w gabinecie fizjoterapeuty.

Wrażenie ucisku, promieniowanie bólu od potylicy, często siedząca praca oraz stres w wywiadzie dają nam niemal 100% pewność, iż pacjent, który znalazł się w gabinecie ma problem z NBG (napięciowy ból głowy).

Ból w NBG wynika z ucisku nerwu potylicznego większego, przez struktury powięziowe. Jest to więc problem mechaniczny. Co za tym idzie ? Nie powinno się stosować farmakoterapii (leków przeciwbólowych) lecz działanie rozluźniające, uwalniające napięcie i przywracające ślizg nerwu względem innych tkanek.

Mój sposób na napięciowe bóle głowy:

W pierwszej kolejności wykonuje haczykowanie mięśni szyi i głowy. Przy pomocy specjalnego haczyka oddzielam powięź mięśnia czworobocznego, międzykolcowego, haczykuje mięśnie podpotyliczne oraz co najważniejsze – czepiec ścięgnisty. To ta struktura bezpośrednio uciska Nerw Arnolda – tak kluczowy przy opisywanym bólu.

Następnie wykonuje terapię punktów spustowych wyżej wymienionych struktur. Silne ukrwienie mięśni powoduje zmniejszenie ich napięcia i bólu tym samym. Efekt po tym zabiegu pacjenci określają tak jakby im zdjęto kilka kilogramów z barków przeszkadzającego ciężaru.

W końcowej części terapii uwalniam przy pomocy technik manipulacyjnych odcinka szyjnego. Technika ta przywraca prawidłowy zakres ruchu, który bardzo często jest ograniczony przy tym schorzeniu.

Uzupełniam terapię oklejeniem taśmą do kinesiologytapingu, która poprawia efekty zabiegu i wydłuża jego działanie.

W przypadku terapii napięciowego bólu głowy nie możemy zapomnieć o ważnym aspekcie psychologicznym jako o przyczynie dolegliwości. Wywiad z każdym pacjentem powinien być szczegółowy a powiązanie dolegliwości z problemami w pracy czy rodzinną tragedią konsultowane z psychologiem czy psychoterapeutą.

mgr Bartosz Wincenciak

 

 

 

                                                                                                                                                       

 

 

 

WSPOMNIENIE LATA,

Remedium Clinic wzięło udział w akcji wspierając zbiórkę pieniędzy dla 5 Letniej Weroniki, która cierpi na najcięższą wadą serca HLHS, z ubytkiem przegrody międzykomorowej VSD, dwu-ujściową prawą komorą DORV”. Przypominamy Państwu o "Akcji Panny Młode podbijają miasto dla malucha". Informujemy, że w nadchodzący weekend 14-15 listopada w Bydgoszczy odbędą się targi ślubne, gdzie mogą Państwo zdobyć nagrody sponsorowane przez Centrum Medyczne Remedium Clinic. Zapraszamy serdecznie do stoiska Grupy Ślubnej.

Poniżej przestawiamy, wspomnienie letniej zabawy z akcji charytatywnej dla Weroniki.

 

 

 

DARIA WOJTKOWSKA DENTYSTĄ ROKU

 Z wielką radością informujemy, że już po raz drugi z rzędu Pani Daria Wojtkowska zwyciężyła w plebiscycie na Dentystę Roku w województwie kujawsko – pomorskim. Jest nam niezwykle miło, że możemy poszczycić się tak docenianym stomatologiem w naszym gronie. Wyrażamy uznanie dla Pani Darii Wojtkowskiej i życzymy dalszych sukcesów.

 

WSPIERAMY AKCJE PROZDROWOTNE ORGANIZOWANE W NASZYM MIEŚCIE.

W minioną niedzielę, tj. 30.08.2015r. Remedium Clinic miało zaszczyt uczestniczyć jako partner w imprezie "ZaDyszka bydgoska". Wielu uczestników skorzystało z organizowanych przez nas badań profilaktycznych Ekg oraz pomiaru ciśnienia krwi. Zapraszamy do odwiedzenia w naszej Poradni Kardiologicznej i wykonania badań (Ekg, Holter, ECHO-serca).

 

 "Panny Młode podbijają miasto dla Malucha"

W ostatnią niedzielę, tj. 23.08.2015r. wspieraliśmy jako sponsor akcję charytatywną "Panny Młode podbijają miasto dla Malucha".      W tym roku Bydgoskie Panny Młode zbierały pieniądze dla WERONIKI GOTOWALSKIEJ - chorej na wadę serca HLHS (ubytek przegrody międzykomorowej VSD,dwuujściowa prawa komora DORV). Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

DENTYSTA ROKU Daria Wojtkowska

 Mamy zaszczyt poinformować, że Pani Daria Wojtkowska wygrała plebiscyt na Dentystę Roku 2014 w województwie kujawsko – pomorskim.  

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Pani Doktor

 

 

MAMY PRZYJEMNOŚĆ POINFORMOWAĆ, ŻE W NASZYM CENTRUM MEDYCZNYM MOGĄ PAŃSTWO SKORZYSTAĆ Z NOWOCZESNYCH METOD ANTYKONCEPCJI.

Nowoczesna hormonalna metoda antykoncepcji długodziałającejIMPLANT -stosowany nieprzerwanie przez 3 lata. Metoda ta ma najwyższą skuteczność antykoncepcji 99,5%. Najnowocześniejsza na Polskim rynku, odwracalna (implant można usunąć w każdym momencie) metoda antykoncepcji długodziałającej. Zabieg implantacji hormonu, jest bezbolesny, trwa kilka minut; implant zakładany jest na wewnętrzną stronę przedramienia. EFEKT ANTYKONCEPCJI JUŻ PO 8 GODZINACH. Po usunięciu implantu płodność zostaje przywrócona u kobiety już po tygodniu. Implant hormonalny posiada wiele zalet miedzy innymi nie potrzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu leku, niedyspozycje przewodu pokarmowego, nie mają wpływu na efekt antykoncepcji. Zawiera tylko jeden składnik czynny progestagen, w związku z czym szkodliwość dla zdrowia kobiety tej terapii jest znikoma. Całkowity koszt zabiegu wraz z implantem to 1500,00 zł

 

DOMACICZNA WKŁADKA HORMONALNA – stosowana od 3 do 5 lat

Wkładka hormonalna zakładana jest przez lekarza podczas krwawienia miesiączkowego. Jej założenie poprzedza dokładne badanie ginekologiczne. Efekt działania zapewnia progestagen zawarty w zbiorniczku wkładki, który uwalnia się sukcesywnie i powoduje zagęszczenie śluzu szyjkowego, co nie pozwala na przedostanie się plemników do macicy i zapłodnienia. Zapewnia wysoką skuteczność antykoncepcyjną. Koszt całkowity zabiegu wraz z wkładką to 1300,00 zł.

 

DOMACICZNA WKŁADKA NIEHORMONALNA

Tradycyjna metoda antykoncepcji zakładana podobnie jak wkładka hormonalna, czas trwania antykoncepcji przy użyciu tej wkładki wynosi do 5 lat. Całkowity koszt zabiegu wraz z wkładką to 1100,00 zł.

 

 

 LECZENIE PRÓCHNICY BEZ BOROWANIA

Mamy przyjemność poinformowania,  że w naszym Centrum Medycznym mogą Państwo skorzystać z innowacyjnej techniki leczenia próchnicy bez bólu.

Rewolucyjną metodę mikroinwazyjnego leczenia stomatologicznego opracowano   we współpracy z Charité w Berlinie i Uniwersytetem w Kolonii. Dzięki nowej metodzie- infiltracji materiałem ICON- możliwe stało się leczenie małych ubytków i zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się próchnicy bez użycia wiertła. Za pomocą żelu usuwa się pierwszą mineralną warstwę znajdującą się nad ubytkiem. Następnie nanosi się specjalne ciekłe tworzywo sztuczne (ICON), które wnika do ubytku poprzez siły kapilarne, blokuje drogi dyfuzji kwasów wywołujących próchnicę i zatrzymuje jej rozwój. Substancję tę utwardza się laserem, podobnie jak w przypadku zwyczajnych wypełnień.

Nowa metoda opracowana została przede wszystkim do walki z próchnicą pojawiającą się między zębami, leczenia zmian po stałych aparatach ortodontycznych, ale także do usuwania małych ubytków na powierzchniach gładkich zęba.

Korzyści dla pacjentów:

 • Postęp próchnicy może być zatrzymany, Icon zapobiega jej nawrotom
 • Zdrowe tkanki zęba są zachowane
 • Leczona powierzchnia wygląda jak zdrowe szkliwo
 • Metoda może być stosowana w leczeniu „białych plam”
 • Bezbolesna technika: bez borowania, bez znieczulenia
 • Preparat może być stosowany w zębach mlecznych
 • Leczenie zmian po stałych aparatach ortodontycznych.
 • Proste leczenie podczas jednej wizyty

 

 

CLEAR ALIGNER

To innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek , które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne , co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Nakładkami Clear Aligner można leczyć wiele wad zgryzu np. silne stłoczenie zębów, głęboki zgryz, diastemę, zgryz krzyżowy i inne. Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek.

                         111               2222
                         Przed leczeniem                                              Po leczeniu

Przebieg leczenia

Aby korygowanie wad zgryzu mogło zakończyć się pełnym sukcesem konieczne są następujące etapy leczenia:

1. Konsultacja z lekarzem - podczas pierwszej wizyty ocenia się możliwość zastosowania nakładek, przebieg i czas leczenia oraz przewidywane koszty.

2. Wykonywanie szyn - do przygotowania szyn potrzebny jest wycisk szczęki i żuchwy. Szyny wykonywane są w gabinecie lekarskim lub pracowni ortodontycznej.

3. Leczenie - wizyty pacjenta w gabinecie powinny odbywać się co 3-4 tygodnie. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje 3 szyny o różnych grubościach. Należy je nosić kolejno, każdą przez okres jednego tygodnia. Podczas następnej wizyty pobrane zostaną wyciski do wykonania nowego kompletu szyn.

4. Stabilizacja zębów w nowej pozycji- okres retencji uzależniony jest od ilości i rodzaju przesuwanych zębów oraz od tego, czy nastąpiła zmiana zgryzu. Stabilizacja trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż okres leczenia.

Jakie są zalety aparatów Clear Aligner?

 • skutecznie korygują wady zgryzu w stosunkowo krótkim czasie
 • są przezroczyste, a więc w trakcie leczenia nie będą widoczne w ustach.
 • Leczenie metodą Clear Alinger jest bardziej komfortowe od leczenia tradycyjnego. Szyny bowiem są gładkie i nie posiadają elementów ostrych i wystających, jak zamki i druty. Przez to nie drażnią języka i policzków.
 • Materiał użyty do ich wykonania nie powoduje uczuleń.
 • Łatwo adoptowalne - Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu już po kilku godzinach przyzwyczaisz się do nich. Łatwo i szybko dają się wyjmować i zakładać, np: po jedzeniu i umyciu zębów.
 • Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, w przeciwieństwie do aparatu stałego. Nakładki wystarczy umyć mydłem i szczoteczką do zębów.
 • W trakcie leczenia nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia szkliwa zębów, powstania próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł.

 

 

 

 

Doktor Nauk Medycznych Roma Kornet

 

 

Mamy zaszczyt poinformować, że Pani Roma Kornet uzyskała tytuł Doktora z zakresu Psychiatrii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, broniąc pracy pod tytułem: ”Ocena czynników ryzyka nawrotu picia u pacjentów leczonych odwykowo w warunkach stacjonarnych”.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej Pani Doktor

 

 

Przedszkole "Motylek" z wizytą w Remedium Clinic

 

 W miniony wtorek tj. 18.03.2014 r mieliśmy zaszczyt gościć dzielne zuchy z przedszkola "Motylek" w Bydgoszczy.

ZAPRASZAMY POZOSTAŁE PRZEDSZKOLA DO WSPÓŁPRCY Z NAMI.

 

Podkategorie

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!