Nasz zespół - chirurgia dziecięca

Rejestracja Internetowa

 

 

 

Prof. dr hab. med. Olgierd Sarrazin - specjalista chirurgii dziecięcej

Urodził się w Poznaniu 18 lutego 1934 roku, i tam mieszkał do grudnia 1939 roku, gdy został wysiedlony. Okupacje przeżył w Warszawie gdzie uczęszczał na tajne komplety. Po powstaniu do czasu wyzwolenia mieszkał na wsi pod Łowiczem.  Po powrocie do Poznania ukończył szkołę powszechną. Po uzyskaniu w 1951 roku świadectwa dojrzałości  rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Dyplom lekarza uzyskał w październiku 1957 roku i rozpoczął pracę w II Klinice Chirurgicznej AM. Pracując tam w roku 1963 uzyskał stopień doktora medycyny na podstawie pracy "zmiany poziomu witaminy C w surowicy krwi w stanach pooperacyjnych". Specjalizację chirurgii ogólnej uzyskał w 1964 roku, a chirurgii dziecięcej w 1968. Po uzyskaniu tej specjalizacji prowadził w klinice pododdział chirurgii dziecięcej. Od 1972 roku pracował w Klinice Chirurgii Dziecięcej Instytutu Pediatrii AM, gdzie prowadził pododdział urologi dziecięcej . Równocześnie stworzył przy szpitalu poradnię urologiczną dla dzieci.       W 1978 roku uzyskał stopień stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy "Czynność moczowodów u dzieci z jednostronną kamicą nerkową". W 1979 roku został kierownikiem Kliniki, którą prowadził do 1982 roku. Od roku 1983 pracował jako kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej II Wydziału Lekarskiego AM w Gdańsku z siedzibą w Bydgoszczy do czasu rozwiązania kliniki w 2001 roku. Od 1984 roku prowadził stworzoną przy Klinice Szpitalu Biziela poradnie urologii dziecięcej. W tym czasie 8 lekarzy uzyskało specjalizację z zakresu chirurgii dziecięcej. Sześcioro lekarzy promował na stopień doktora nauk lekarskich. Do najważniejszych osiągnięć w czasie pracy w Bydgoszczy zalicza zmniejszenie śmiertelności noworodków z wrodzoną niedrożnością przełyku z 90% do 10% co stanowiło dobry poziom europejski. Po przejściu na emeryturę pracował nadal jako konsultant chirurgii dziecięcej w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Grudziądzu do roku 2016.

 

 

 


Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!