Dermatologia kosmetyczna

Zabiegi wygładzania zmarszczek Rejestracja Internetowa

 

 

 

 

 

* Zabieg toksyną botulinową

Na czym polega zabieg wygładzania zmarszczek - Niewielka ilość toksyny botulinowej wstrzyknięta do mięśni położonych pod skórą powoduje zablokowanie odbierania przez nie impulsów nerwowych i w rezultacie ich rozluźnienie. Efektem jest wygładzenie zmarszczek. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga żadnego znieczulenia. Preparat jest bezpieczny ponieważ trafia dokładnie tam, gdzie chcemy. Rozluźnia tylko te mięśnie, do których został wstrzyknięty i nie przemieszcza się do innych okolic. Nie ma więc wpływu na mimikę twarzy i jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek.

Efekty - Działanie preparatu można zauważyć już po kilku dniach, a po tygodniu widać ostateczny efekt. Utrzymuje się on do czterech miesięcy po pierwszym zabiegu. Po kolejnych zabiegach rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.

* Radiesse

To nowy zabieg na bazie hydoksyapatytu wapnia. Radiesse to jeden z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających zmarszczki, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości.

Na czym polega Radiesse - Preparat Radiesse podaje się  specjalnymi, cienkimi igłami na odpowiedniej głebokości. Po przeprowadzonym zabiegu wykonuje się masaż ostrzykiwanego obszaru skóry, co zapewnia prawidłowe rozmieszczenie produktu. Po zabiegu mogą powstawać niewielkie zasinienia, obrzęk, zaczerwienienia, które ustępują po 2-3 dniach od leczenia.

 Lipoliza

Zabieg ten cieszy się znaczną popularnością. Pacjent nie musi zostawać w klinice, poddawać się znieczuleniu zaś po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Pomimo intensywnych ćwiczeń fizycznych i stosowania diety wiele osób nie może poradzić sobie z nagromadzonym tłuszczem. Lokalizuje się w niektórych częściach ciała i tylko zabiegi liposukcji lub lipolizy mogą zlikwidować miejscowe nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej. Lipoliza jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej, której zadaniem jest nieoperacyjne usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała.

Na czym polega lipoliza - Zabieg polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsca preparatu pod nazwą Fosfatydylocholina. Preparat jest wstrzykiwany za pomocą cienkich specjalnych igieł w określonej przez lekarza dawce bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja bez problemu wnika do wnętrza komórek powodując rozerwanie błony komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie wraz z lipoproteidami jest transportowany do wątroby gdzie tłuszcze są rozkładane a następnie zostają wydalone z organizmu.

 Redukcja nadpotliwości

Pocenie się jest to jeden z najbardziej istotnych mechanizmów utraty ciepła przez nasz organizm. W przypadku wydzielania nadmiernej ilości potu, niepotrzebnej do obniżenia temperatury ciała mamy do czynienia z nadpotliwością. Problemy z nadmierną potliwością ma około 1% populacji, najczęściej pojawiają się w II lub III dekadzie życia. Zazwyczaj dotyczą okolic pach, stóp, dłoni i czoła. Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej.

Na czym polega leczenie nadpotliwości - Preparat blokuje przewodnictwo nerwowe do gruczołów wydzielania wewnętrznego co powoduje zatrzymanie produkowania przez nie potu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują nawet do roku. Warto jednak wspomnieć że odpowiedź na leczenie jest sprawą indywidualną. Kolejny zabieg można przeprowadzić średnio po 7-12miesiącach.

 

W naszym gabinecie oferujemy:

Wygładzanie zmarszczek mimicznych w tym zmarszczek poziomych czoła, zmarszczek między brwiami i kurzych łapek oraz zwalczanie nadpotliwości toksyną botulinową.

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych, korekta konturu twarzy metodą Radiesse.

Lipolizę chemiczną tkanki tłuszczowej po wcześniejszej konsultacji.

Peelingi chemiczne, średniogłębokie w leczeniu przebarwień oraz blizn potrądzikowych

Chirurgia dziecięca

Lekarz: Rejestracja Internetowa

Prof. dr hab. med. Olgierd Sarrazin

 

 

Godziny przyjęć:

Wtorek 9:00 - 13:00

Piątek 9:00 - 12:30

 

 

Z jakimi problemami przychodzą mali pacjenci do poradni chirurgii i urologii dziecięcej?

 • moczenie nocne,

 • przepukliny,

 • wnętrostwo (niezstąpione jądro),

 • stulejka,

 • spodziectwo (hypospadiasis),

 • wodniak powrózka,

 • rozszczep wargi,

 • żylaki powrózka nasiennego,

 • znamiona i guzki skórnych,

 • wady odbytu,

 • wady klatki piersiowej,

 • usuwanie zmian barwnikowych wrodzonych, naczyniaków, włókniaków, tłuszczaków i kaszaków.

 

Nasz zespół- dermatologia

 Rejestracja Internetowa

 

Lek. med. Artur Czaplewski 

Specjalista dermatolog, wenerolog. Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Szkoleniowiec firmy Merz w zakresie dermatologii estetycznej. Doświadczenie: zawodowe Do 2009 r. nauczyciel akademicki w Katedrze i Klinice Dermatologii Collegium Medicum w Bydgoszczy Staż z dermatochirurgii w Oddziale Dermatochirurgii Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Obecnie starszy asystent w Oddziale Dermatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

 

Lek. med. Czanita Cieścińska 

Specjalista dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka wydziału lekarskiego Collegium Medicum im. Ludwika Rydgiera Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. W 2009 r. uzyskała tytuł lekarza medycyny estetycznej kończąc z wyróżnieniem studia w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej w Warszawie. W 2013 r. uzyskała specjalizację w zakresie dermatologii i wenerologii. Pracuje jako asystent w Katedrze i Klinice Dermatologii Collegium Medicum w Bydgoszczy.

 

 

Dermatologia ogólna

Rejestracja Internetowa

 

 

 

 

Dermatoskopia - badanie przy użyciu dermatoskopu, czyli urządzenia, dzięki któremu lekarz widzi zmianę skórną znacznie powiększoną i w pewien sposób "trójwymiarową".  Badanie to pozwala na wczesne dostrzeżenie niebezpiecznych zmian jakie często zachodzą w zmianach skórnych - zwłaszcza w znamionach.

Włókniaki miękkie - są to nowotwory o charakterze wrodzonym mogące pojawić się w różnym wieku. Są to miękkie guzy lub guzki, zwykle workowato zwisające, dające się często wprowadzić w głąb skóry przez ucisk palcem. Zwykle są liczne, barwy skóry lub nieco ciemniejsze. Drobne włókniaki szczególnie często umiejscawiają się na szyi i karku, zwłaszcza u starszych kobiet. Nie wykazują skłonności do samoistnego ustępowania.

Włókniaki twarde - są zmianami odczynowymi włóknistymi i powstają niezależnie od wieku. Są z reguły pojedyncze, mniejsze niż włókniaki miękkie, usadowione na skórze i wraz z nią przesuwalne względem podłoża; nie dadzą się odprowadzić uciskiem w głąb skóry. Najczęstsze są na kończynach, ich częstość wzrasta z wiekiem.

Na czym polega usuwanie włókniaka - Włókniaki zwykle nie wymagają leczenia. Jeżeli są przyczyną dyskomfortu pacjenta lub gdy dołączają się objawy podrażnienia, nadżerki lub inne nietypowe zmiany wówczas można go usunąć laserem lub chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej wykorzystywaną metoda usuwania włókniaków jest elektroresekcja, która polega na odcinaniu lub wypalaniu ich za pomocą elektrokoagulacji. Zabieg ten zwykle wymaga znieczulenia miejscowego.

 

Cennik - dermatologia

Rejestracja Internetowa

 

 

Rodzaj usługi

PLN

Konsultacja dermatologiczna

            160,00 ,-

Korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym

1000,00 ,-

Leczenie nadpotliwości pach/dłoni

1200,00 ,-

Badanie histopatologiczne

 60,00 ,-

Leczenie bólów migrenowych i połowicznych głowy

1100,00 ,-

Peeling chemiczny

300,00 ,-

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową - do 3 okolic twarzy ze znieczuleniem

1000,00,-

Modelowanie kształtu ust

730,00,-

Modelowanie owalu twarzy - mały zakres

870,00,-

Modelowanie owalu twarzy - duży zakres

1500,00,-

Usuwanie bruzd nosowo-wargowych - mały zakres

870,00,-

Usuwanie bruzd nosowo-wargowych - duży zakres

1500,00 ,-

Modelowanie kształtu policzków - mały zakres

870,00,-

Modelowanie kształtu policzków - duży zakres

1500,00 ,-

Konsultacja dermatologiczna i oglądanie zmian dermatoskopem

 120,00 ,-

 

Usunięcie włókniaka, brodawki, łojotokowej skóry

 

150,00 ,- 

Usunięcie do 3 włókniaków lub do 3 brodawek łojotokowej skóry

250,00 ,-

Wycięcie 1 zmiany skórnej z szyciem rany w znieczuleniu miejscowym

350,00 ,-

Wycięcie 2 zmian skórnych z szyciem rany w znieczuleniu miejscowym

550,00 ,-

Wycięcie 3 zmian skórnych z szyciem rany w znieczuleniu miejscowym 700,00 ,-

Usunięcie szwów

60,00 ,- 

Usunięcie grudek perlistych prącia w znieczuleniu miejscowym

            400,00 ,-

Usunięcie kępek żółtych powiek w znieczuleniu miejscowym

300,00 ,-

Usunięcie zmian komórkowych na twarzy w znieczuleniu miejscowym 200,00 ,-
Usunięcie kłykcin kończystych (brodawek płciowych) 400,00 ,-
Usunięcie kaszaka, tłuszczaka w znieczuleniu miejscowym 400,00 ,-
Peeling głęboki twarzy 35% PCA 400,00 ,-
Peeling głęboki twarzy 25% PCA 300,00 ,-
Pobranie i wykonanie posiewu / wymazu 50,00 ,-
Lipoliza iniekcyjna 400,00 ,-

 

Więcej artykułów…

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!