Profilaktyka w stomatologii

Rejestracja Internetowa

Święta, święta…. idą święta. Pierwsze czekoladowe mikołaje pojawiają się w sklepach już na początku listopada i jak co roku wraz z nimi szał biegania, kupowania, gotowania i…sprzątania. Dbamy o to, aby dom lśnił czystością i był naszą dumą, ale czy to samo można powiedzieć o buziach? Nie zdajemy sobie sprawy, że w naszej jamie ustnej może żyć nawet około 700 gatunków mikroorganizmów, które uwielbiają wszelkie złogi, osady i nierówności. Warto, więc zadbać, aby nie tylko dom był naszą wizytówką. Jak to zrobić? Bardzo łatwo - sprawić sobie prezent w postaci profesjonalnej higienizacji i nadać uśmiechowi nowego blasku.

Co to higienizacja pogłębiona? Higienizacja, to podstawowy, ale zarazem kompleksowy zabieg oczyszczania jamy ustnej. Składa się z kilku etapów:

1.Skaling, czyli usunięcie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwiękowego skalera, bądź przy użyciu narzędzi ręcznych.Kamień nazębny, to złogi o barwie od żółtej do brązowej, które tworzą się, kiedy dojdzie do mineralizacji płytki nazębnej. Nie daje się usunąć przy użyciu szczoteczki i pasty do zębów.

2.Piaskowanie, to etap polegający na usunięciu przebarwień oraz osadu nazębnego pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, czerwone wino). Oczyszczanie odbywa się za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczącychi powietrza.

3.Polishing, inaczej polerowanie zębów, odbywa się przy zastosowaniu stomatologicznych past, szczoteczek i gumek.

4.Fuoryzacja, ukoronowanie higienizacji, przyjemny zabieg wzmacniający szkliwo ,uodparniający zęby na ataki próchnicy oraz zmniejszający nadwrażliwość pozabiegową.

Co po zabiegu?

Przez ok. godzinę należy nie jeść i nie pić, aby fluor, który wysyca ślinę miał szansę wykonać swoją pracę. Dla utrzymania efektu wskazane jest zachowanie tzw. „białej diety” przez co najmniej 3-4 dni. Innymi słowy, należy unikać potraw i napojów, które mogą barwić zęby (mocna kawa i herbata, czerwone wino, buraczki, jagody, cola). Zalecane jest również, aby odstawić papierosy.

W zależności od indywidualnych predyspozycji i potrzeb, higienizacja jamy ustnej powinna być wykonywana regularnie, co 6 do 12 miesięcy.Dzięki niej zęby będą nie tylko czystsze i bielsze, ale przede wszystkim zdrowsze! Każdy z nas powinien znaleźć czas na sprawienie sobie takiego prezentu.

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!