Piwo oczami dietetyka


Rejestracja Internetowa

 

  

 

Komu lato nie kojarzy się z relaksem i …okazjonalnym piciem piwa? Piwo to napój znany od starożytności, a nasze miasto słynie z jego produkcji. To również element naszej kultury. Tak jak w Europie południowej, a w szczególności w basenie morza Śródziemnego tradycyjnym napojem jest wino, tak w krajach środkowej Europy na stołach króluje piwo.

Przyjrzyjmy się piwu jako napojowi i jego wartości odżywczej dla objętości 1 litra 🍻:

Wartość energetyczna - 445 kcal

Węglowodany – 28 g

Etanol – 41 g

Białko – 5 g

Jako dietetyk zwracam uwagę zawsze na wartość odżywczą produktów - 445 kcal to sporo, dla drobnej osoby potrafi być to równowartość porcji obiadowej. Dla osób na diecie redukcyjnej może to być problematyczne.

Główne alergeny to gluten i siarczany. Te substancje są wyjątkowo szkodliwe dla osób z problemami jelitowymi. Jeśli cierpisz na zespół jelita drażliwego, choroby zapalne jelit, SIBO (Patologiczny rozrost mikroorganizmów w jelicie cienkim skutkuje nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego pacjenta – najczęściej są to bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, gazy, chroniczne zaparcia i biegunki, odbijanie, stan zapalny śluzówki żołądka, ciężkość poposiłkowa, refluks, zgaga), czy celiakię, tradycyjne piwo zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Pamiętajmy, że piwo zawiera alkohol (etanol), co również może szkodzić w niektórych chorobach, nie podajemy piwa dzieciom i nigdy po piwie nie siadamy za kierownicę lub nie zażywamy kąpieli w morzu, czy w innym akwenie wodnym.

Piwo ma równię zalety, świetnie gasi pragnienie, ma działanie moczopędne i nasenne (ze względu na zawartość chmielu) epizodyczne wypicie kufla piwa na pewno Ci nie zaszkodzi.

Warto wiedzieć, że każdy gatunek piwa jest wytarzany według innej technologii i może mieć różny skład i smak. Mamy piwa pszeniczne, słodowe jęczmienne, chmielowe, często zawierające domieszki owoców, karmelu, czy kawy. Warunkiem powstania dobrego piwa jest dobra jakość wody.

Mgr Paulina Andrzejewska- dietetyk Remedium Clinic Zarejestruj się już dziś do poradni dietetycznej pod nr telefonu ☎️ 885-1111-85, bądź za pomocą strony internetowej 💻 www.remediumclinic.pl

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!