Blog

Rejestracja Internetowa

26.02.2021

USG TARCZYCY

Dlaczego warto wykonać USG tarczycy?

Większość z nas jest świadoma potrzeby wykonywania badań poziomu hormonów tarczycy. Wiemy, że tarczyca pełni w naszym organizmie ogromnie ważną rolę. Powszechnie wiadomo, że tarczyca wytwarza hormony, które regulują przemianę materii, ale nieprawidłowe działanie tarczycy może być też przyczyną niemożności zajścia w ciąże, poronień i wad płodu. Tarczyca ma również niebagatelny wpływ na funkcjonowanie prostaty u mężczyzn. Niedoczynność tarczycy może być powodem zawału serca. Zaburzenia pracy gruczołów tarczycowych mogą prowadzić do osteoporozy, otyłości i problemów ze wzrokiem.

Bardzo często jest tak, że zmiany morfotyczne w gruczole tarczycy wyprzedzają zmiany poziomu hormonów. Dlatego warto wykonać USG tarczycy. Wyprzedź chorobę!- przeprowadź raz w roku kompleksową kontrolę gruczołu tarczycy -wykonaj USG i poziom hormonów tarczycy.

Zapraszamy do naszych specjalistów:

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr. n. med. Lemanowicz Adam

Terminy przyjęć:

Środa 13:00 - 19:00

Czwartek 16:00 - 19:00

Remedium Clinic

 

19.02.2021

ZESPÓŁ GÓRNEGO OTWORU KLATKI PIERSIOWEJ

 Stań tyłem do ściany! Spróbuj dotknąć ściany swoimi stopami, pośladkami, odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, barkami i głową! Dwie ostatnie części ciała są znacznie oddalone od ściany? Dokuczają Ci patologiczne objawy w obrębie kończyn górnych? Możesz mieć zespół górnego otworu klatki piersiowej!

Zespół górnego otworu klatki piersiowej (TOS) to zespół patologicznych objawów, który wynika z ucisku na struktury nerwowe i naczynia krwionośne w obrębie zwężonego otworu klatki piersiowej, czyli uogólniając okolicy między odcinkiem szyjnym kręgosłupa a pachą.

Choroba występuje dwa razy częściej u kobiet. Typowa sylwetka predysponująca do dolegliwości to wątłe ciało z wysuniętymi w przód barkami lub wręcz przeciwnie osoba otyła z dużym biustem, który pociąga tułów w przód. Bardziej podatne na schorzenie są również kobiety po mastektomii, wszczepieniu implantów. Natomiast u mężczyzn jest to przerost mięśni obręczy barkowej wskutek treningów siłowych lub pracy fizycznej).

Uciskany może być splot ramienny, tętnica podobojczykowa, żyła podobojczykowa lub żyła pachowa. Cechą główną jest pojawianie się patologicznych objawów takich jak: ból promieniujący nawet do palców dłoni, zaburzenia czucia, uczucie zdrętwienia ręki, osłabienie siły czy różne wartości tętna jednej kończyny górnej w stosunku do drugiej. Ucisk w obrębie naczyń może skutkować obrzękami, wyraźnym poszerzeniem żył na całym ramieniu, klatce piersiowej, plecach i szyi, a nawet zakrzepicą. Powiązane z zespołem górnego otworu klatki piersiowej są również bóle głowy.

Terapeuta po zebraniu wywiadu i wykonaniu badania oraz testów klinicznych może rozpoznać dolegliwość. Poprzez leczenie zachowawcze (tj. terapia manualna, masaż tkanek głębokich, pinoterapię, kinezyterapię czy kinesiotaping) nakierowane na rozluźnienie problematycznych struktur można uzyskać znaczą poprawę w zakresie dolegliwości bólowych obręczy barkowej, kończyn górnych oraz szyjnego odcinka kręgosłupa, jak również częstotliwości występowania patologicznych objawów.

Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapii, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

12.02.2021

GINEKOLOGIA

Mija rok jak trwa pandemia COVID. Unikamy wizyt u lekarza z obawy przed zakażeniem. Teleporada nie zastąpi badania fizykalnego oraz badania USG. Brak kontaktu z lekarzem skutkuje zaniedbaniem profilaktyki a w szczególności badań cytologicznych, które powinno się wykonywać raz w roku.
Mimo pandemii w Remedium Clinic możemy odbyć tradycyjną wizytę z pełnym badaniem fizykalny i USG, a także wykonać badanie cytologiczne zwykłe lub na podłożu płynnym. Wizyty u ginekologa są w pe
łni bezpieczne i nie stanowią zagrożenia infekcją wirusem COVID. Pacjentka umawia się na konkretną godzinę bez konieczności czekania w kolejce. Nasze gabinety pracują cały czas w systemie stacjonarnym. Zapewniamy opiekę ginekologiczną i położniczą w tym badanie KTG.

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz
Lek. med. Magdalena Karpów - Greiner

Lek. med. Marianna Maciejewska

Lek. med. Joanna Wasiuta - Śniegowska

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 10:00 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

Remedium Clinic

 

11.02.2021

GINEKOLOGIA

W odpowiedzi na Państwa liczne prośby, z radością informujemy ,iż nasi specjaliści ginekologii i położnictwa:

dr n. med, Bułatowicz Marek oraz lek. med. Wasiuta-Śniegowska Joanna zwiększyli sowją dostępność w tygodniu.

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 10:00 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

Remedium Clinic

 

09.02.2021 

BRAK MOTYWACJI PO COVID-19?

Wiele osób które przeszły COVID-19 boryka się z brakiem sił i motywacji.

Od kilku lat mamy przyjemność współpracować z mgr Dorotą Wojtczak, która jest certyfikowanym terapeutą MBCT ( terapia poznawcza depresji oparta na uważności) i trenerem MBSR ( trening redukcji stresu oparty na uważności).

Mgr Dorota Wojtczak sama zachorowała na COVID-19 i w bardzo osobistym wpisie podzieliła się swoimi ciężkimi doświadczeniami związanym z brakiem chęci i motywacji, które spotkały ją później.

http://myway-eu.pl/.../lotos-wyrasta-z-blota-czyli-covid.../

Mamy nadzieję że doświadczenia i przemyślenia specjalisty staną się dla Państwa inspiracją jak pomóc sobie lub może bliskiej osobie.

Z mgr Dorotą Wojtczak, można umówić się w naszej przychodni w każdą środę na indywidualną wizytę. Telefon bezpośredni do mgr Doroty Wojtczak: 605 267 727

Remedium Clinic

 

05.02.2021

WSPÓŁCZESNA TERAPIA BAŃKOWA

Słysząc o stawianiu baniek, większość z nas wyobraża sobie szklane bańki ogniowe stawiane lata temu (np. przez babcie) w celu leczenia przeziębień. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się bańki bezogniowe wykorzystywane również w wielu innych schorzeniach.

Bodźcem leczniczym w terapii z zastosowaniem baniek bezogniowych jest wytworzenie podciśnienia. Umożliwia ono rozdzielenie zbitych ze sobą warstw mięśni (czy to wskutek przewlekłych przeciążeń czy występujących stanów zapalnych), a jak wiadomo każde takie „sklejenia” i zrosty są przeszkodą dla zachowania elastyczności i nawodnienia tkanek- tak ważnych dla ich prawidłowego funkcjonowania. Ponadto dochodzi do zmniejszenia ucisku na receptory czuciowe w danym rejonie, a występujący przez to ból jest skutecznie zmniejszony.

Dodatkowo podczas terapii dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia wymiany płynów, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione, a uwięzione w nich niechciane substancje (takie jak krew zalegająca po przebytym urazie, martwe komórki, kwas mlekowy czy toksyny) zostają usunięte. Postawienie baniek próżniowych wspomaga także drenaż limfy (likwiduje zastoje) oraz wspiera odporność.

Wskazaniami do terapii bańkowej są: ogólne napięcie w rejonie pleców, dolegliwości bólowe szyi, odcinka lędźwiowego czy barków, bark zamrożony, łokieć tenisisty/ golfisty, zespół cieśni kanału nadgarstka, rwa kulszowa, zespół pasma biodrowo- piszczelowego, bóle kolan, bóle łydek czy zapalenie rozcięgna podeszwowego. Bańki znajdują swoje zastosowanie również w terapii blizn.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny. Podciśnienie wytwarza się za pomocą ręcznej pompki, dzięki czemu w łatwy sposób można dostosować siłę zabiegu do wrażliwości pacjenta czy rejonu w jakim zabieg jest wykonywany. Ślady na skórze świadczą o uwolnieniu niepotrzebnej materii- są całkowicie niebolesne i znikają w ciągu 2-3 dni. Jest to terapia trwająca kilka minut, więc należy ją traktować jako wsparcie dla innych metod terapeutycznych.

Przeciwwskazaniem do terapii bańkowej jest stosowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna, heparyna), ponieważ w czasie ich stosowania mogłoby dojść do powstania krwiaków w miejscach poddanych zabiegowi.

Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy na wizytę fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u mgr Poli Zamojskiej we:

Wtorki 14:00 -20:00

Czwartki 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

03.02.2021

GASTROENTEROLOGIA

Zapraszamy do naszego gabinetu gastroenterologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Karolina Hankieiwcz-Szwedowska

Lek. med. Małgorzata Brymora

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 17:00 - 20:00

Wtorek 17:00 - 19:00

Piątek 15:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

01.02.2021

UROLOGIA

Zapraszamy do naszego gabinetu urologicznego, gdzie przyjmują:

Lek. med. Filip Kowalski

Lek. med. Maciej Kwiatkowski

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:20 - 20:00

Środa 16:20 - 20:00

Czwartek 18:30 - 20:00

 Remedium Clinic

 

27.01.2021

CERTYFIKAT

Z radością informujemy, iż nasz dietetyk wciąż poszerza swoją wiedzę, aby móc jak najlepiej pomagać pacjentom. Mgr Paulina Andrzejewska otrzymała certyfikat uczestnictwa w projekcie "EIT Food RIS Challenge Labs 2020" oraz uczestniczyła w szkoleniu "Morfologia, Mineralizacja - diagnostyka i dietoterapia"

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Środa 17:30 - 20:00

Czwartek 17:00 - 20:00

Sobota 9:00 - 12:00

 

25.01.2021

NEUROCHIRURGIA

Objawy, których nie powinniśmy bagatelizować:

- dokuczające bóle kręgosłupa

- okresowo zaostrzający się ból promieniujący do rąk lub nóg

- drętwienie rąk lub nóg

- wypadanie przedmiotów z rąk

- bóle rąk wybudzające w nocy,

- osłabienie lub opadanie stóp.

Mogą one świadczyć o poważnych schorzeniach kręgosłupa i nerwów obwodowych.

W obecnym czasie z uwagi na ograniczony dostęp do opieki specjalistycznej w ramach NFZ oraz obowiązki zawodowe i rodzinne, odkładamy lub opóźniamy dostęp do szybkiej diagnozy i leczenia wielu chorób. Dolegliwości mają często charakter postępujący, skutkując nawet nieodwracalnymi zmianami w postaci bólu opornego na leczenie, utrwalonych niedowładów, niezdolności do pracy, a nawet trwałego kalectwa, co ma następstwa fizyczne, psychiczne i socjoekonomiczne u osób dotkniętych chorobą i ich rodzin. Należy pamiętać, że wczesna diagnoza poszerza wachlarz możliwości zastosowania nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych metod leczenia, a tym samym skraca czas hospitalizacji, rekonwalescencji, powrotu do pełnej sprawności fizycznej i zawodowej.

Lek. med. Maciej Racinowski

 

Remedium Clinic

 

22.01.2021

HALLUXY

Stopy to części ciała na których spoczywa cały nasz ciężar, dlatego szczególnie ważne jest dbanie o ich prawidłowe funkcjonowanie!

Hallux to potoczne określenie na zniekształcenie w obrębie stopy, które objawia się bocznym skrzywieniem dużego palca stopy w kierunku pozostałych palców, w skrajnych przypadkach paluch może być podwinięty pod pozostałe palce. Takiemu zjawisku często towarzyszy płaskostopie poprzeczne czy metatarsalgia, czyli bolesność obszaru pod głowami kości śródstopia.

Sam proces jest długotrwały, koślawienie zwiększa się stopniowo. Pierwsze dolegliwości bólowe pojawiają się po długim chodzeniu. Z czasem ból dokucza przy coraz krótszych dystansach, a pacjentowi coraz trudniej dobrać, już nawet nie wygodnego, ale jakiegokolwiek obuwia, które nie będzie powodowało otarć i umożliwi w miarę bezbolesny chód. Nasilaniu deformacji niestety często towarzyszą również stany zapalne. Problem dotyczy częściej kobiet i osób z nadwagą. Zazwyczaj paluch koślawy występuje w obu stopach, ale może wystąpić w różnym czasie.

Hallux to skutek osłabienia więzadeł w przedniej części stopy, które pod wpływem ciężaru ciała nie są w stanie utrzymać prawidłowo kości stopy. W efekcie pierwsza kość śródstopia oddala się od pozostałych, a mięśnie odpowiadające za zginanie palucha zaczynają go koślawić.

Wśród przyczyn schorzenia wymienia się rodzinną predyspozycję do wzmożonej wiotkości więzadeł czy anatomicznie zbyt długi paluch (stopa egipska). Noszenie obuwia, które powoduje przeciążenie przedniej części stopy (buty na obcasie) również sprzyja powstawaniu tej dolegliwości. Aktywności pogłębiające opisywaną patologie to bieganie, balet czy korzystanie ze ścianek wspinaczkowych.

Leczenie zachowawcze jest szczególnie skuteczne we wczesnym stadium zwyrodnienia, im bardziej zaawansowane jest zniekształcenie tym trudniejsza jest terapia. Wśród nieoperacyjnych metod można wyróżnić fizjoterapię (tj. techniki manualne, ćwiczenia, kinesiotaping, pinopresurę), dobór odpowiedniego obuwia oraz dodatkowo stosowanie wkładek korygujących poprzeczny łuk stopy.

Fizjoterapeuta dzięki stosowaniu mobilizacji w obrębie stopy, rozciąganiu przykurczonych struktur oraz zwiększaniu stabilizacji w stopie może spowolnić/ wyeliminować koślawienie, zmniejszyć dolegliwości bólowe pacjenta i przywrócić prawidłową biomechanikę stopy.


Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy na wizytę fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u mgr Poli Zamojskiej we:
Wtorki 14:00 - 20:00
Czwartki 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

21.01.2021

NEUROCHIRURGIA 

Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy z neurochirurgiem:

Lek. med. Maciejem Racinowskim.

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 16:40

Wtorek 15:00 - 20:00

Środa 18:20 - 20:00

Czwartek 15:00 - 20:00

Piątek 18:20 - 20:00

Remedium Clinic

 

21.01.2021

18.01.2021

GINEKOLOGIA 

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz

Lek. med. Magdalena Karpów - Greiner

Lek. med. Wojciech Knypiński

Lek. med. Marianna Maciejewska

Lek. med. Joanna Wasiuta – Śniegowska

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 10:00 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

Remedium Clinic

 

15.01.2021

ZABURZENIA WCHŁANIANIA

Zaburzenia wchłaniania ( zespół złego wchłaniania) to jeden z większych i poważniejszych problemów pacjentów gastrologicznych i dietetycznych.

Wiele lat dumnie powtarzaliśmy slogan „jesteś tym, co jesz”, dziś wiemy, że to ogromne, słowne uproszczenie. Aby poprawnie funkcjonować potrzebujemy (w ilościach zgodnych z naszym zapotrzebowaniem) makro- i mikroskładników. Zazwyczaj z pomocą norm żywienia jesteśmy w stanie oszacować takie zapotrzebowanie i to postępowanie bardzo proste.

Niestety populacyjnie zmagamy się z zaburzeniami mikroflory jelit, a to ona wraz z właściwym funkcjonowaniem naszych narządów przewodu pokarmowego oraz enzymów ma wpływ na to, jak trawimy i na to, co i jak wchłaniamy. Tu zaczynają się przysłowiowe schody i warto rozpocząć każdą zmianę stylu żywienia od diagnostyki laboratoryjnej.

A dzięki niej możemy dowiedzieć się, jak wygląda nasza gospodarka żelazowa, jaki mamy poziom witamin D3, B12, jak pracuje nasza wątroba, jak funkcjonuje nasza gospodarka cukrowo-insulinowa, lub czy naszym problemem są pasożyty?

Co się dzieje, jeśli jemy zdrowo, ale nie widać tego po nas, natomiast badania laboratoryjne jednoznacznie wskazują na niedobory?

Możliwe, że cierpimy na zespół złego wchłaniania, a przyczyn tego stanu jest naprawdę wiele:
(poniżej kilka z nich)
- zakażenia pasożytnicze np. Gardioza,
- zakażenia bakteryjne np. Salmonelloza,
- choroby zapalne jelit tj. Leśniewskiego – Crohna, celiakia
- zespół jelita drażliwego, sibo,
- przebyte operacje w obrębie jamy brzusznej, możliwe zrosty, bariatria,
- niedobory enzymów np. laktazy,
- choroby trzustki, żołądka,
- dysbioza jelit w wyniku licznych antybiotykoterapii, czy leków hamujących wydzielanie kwasu solnego.

W takiej sytuacji konieczna jest pomoc gastrologiczna, internistyczna w celu określenia głównego problemu, natomiast dieta, czyli nasz „ chleb powszedni” stanowi nieodzowny element każdej takiej terapii. Paleta możliwości jest spora, mamy dietę: lekkostrawną, bezglutenową, low fodmap , ale najskuteczniejszą metodą jest indywidualna dietoterapia.

Należy pamiętać, że 1 tabletka, czy 1 dieta nie naprawi całego systemu, a najlepsze efekty da nam holistyczne podejście do problemu, jakim są zaburzenia wchłaniania. Remedium to zawsze właściwe ujęcie przyczyny, nasz styl życia i odpowiednie leczenie farmakologiczne ( jeśli jest konieczne). Czasami, jak w przypadku celiakii lekiem może stać się wyłącznie dieta eliminująca gluten, czasem to lek np. przeciwpasożytniczy.

Warto się badać i nie ignorować swoich niepokojących objawów, wierząc, że „taka moja uroda”, bo niczyją urodą nie może być choroba.


Mgr Paulina Andrzejewska

 

Zapraszamy na wizytę u Pani magister Pauliny Andrzejewskiej w:

Wtorek 17:30 - 19:00

Środa 17:30 - 19:00

Sobota 9:00 - 12:00

 

Remedium Clinic

 

13.01.2021

 

11.01.2021

ZAPALENIE GĘSIEJ STOPKI 

Odczuwasz ból w przyśrodkowej stronie kolana? Masz problem z wstawaniem z krzesła lub chodzeniem po schodach?

Być może masz ZAPALENIE GĘSIEJ STOPKI!

Tajemniczo brzmiąca „gęsia stopka” to po prostu miejsce przyczepu trzech mięśni, które znajduje się po wewnętrznej stronie kolana. Struktury o których mowa to: mięsień krawiecki, mięsień smukły oraz mięsień półścięgnisty . Ich funkcją jest zginanie stawu kolanowego, rotacja wewnętrzna stawu biodrowego oraz ochrona przed koślawieniem kolan. Przyczepy mięśni łączą się z powięzią kości piszczelowej, wyglądem taki układ przypomina nogę gęsi, stąd ta nieoczywista nazwa.

Częstymi przyczynami problemów związanych z gęsią stopką (przeciążenia, zapalenia) są: choroba zwyrodnieniowa, otyłość, cukrzyca, RZS, koślawość kolan lub stóp, niestabilność kolana czy wcześniejsze urazy w obrębie kończyn dolnych. U osób aktywnych uprawiających bieganie, piłkę nożną, pływanie czy kolarstwo dysfunkcja może wynikać z przetrenowania, nieodpowiednio dobranych butów lub błędów w technice. Mechaniczne podrażnianie lub bezpośrednie uderzenie powoduje wydzielanie nadmiaru płynu w kaletce i powstanie stanu zapalnego.

Wówczas pojawia się ból zazwyczaj zlokalizowany 5 cm poniżej przyśrodkowej strony stawu kolanowego. Zazwyczaj dolegliwości bólowe pojawiają się przy wstawaniu z siadu czy chodzeniu po schodach. Typowa dla tego schorzenia jest poranna sztywność kolana, obrzęk oraz tkliwość przy dotyku. W celu szczegółowej oceny struktur gęsiej stopki można wykonać badanie USG lub MRI.

Leczenie zapalenia gęsiej stopki polega na prowadzeniu działań o charakterze przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym, ale również na znalezieniu przyczyny schorzenia i jeśli to możliwe, usunięciu jej w celu uniknięcia nawrotów kontuzji. Dodatkowo w przypadku pacjenta aktywnego fizycznie zaleca się zmniejszenie obciążeń treningowych. Fizjoterapeuta może zastosować techniki manualne na tkankach miękkich, pinoterapię, kinesiotaping oraz ćwiczenia- początkowo głównie o charakterze rozciągającym, a z czasem również wzmacniające, poprawiające stabilizację i propriocepcję.

Przy długotrwałych zapaleniach gęsiej stopki warto skorzystać również z terapii osoczem bogatopłytkowym. Zabieg jest małoinwazyjny, a rezultaty widoczne są w krótkim czasie. Jest w pełni bezpieczny, ponieważ osocze izoluje się z krwi pacjenta, a jego działanie polega na odbudowie uszkodzonych struktur. Ten sposób leczenia można wykorzystać w wielu schorzeniach ortopedycznych (choroby zwyrodnieniowe, , zaburzenia zrostu kostnego po złamaniach, uszkodzenia mięśni i ścięgien, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, urazy ścięgna Achillesa). W Centrum Medycznym Remedium Clinic terapię osoczem bogatopłytkowym prowadzi specjalista ortopeda traumatolog dr n. med. Mariusz Śniegowski.

Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapii, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

 

Oraz zapraszamy do naszego ortopedy:

Dr n. med. Mariusza Śniegowskiego

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 13:00

Wtorek 13:00 - 19:00

Czwartek 16:00 - 18:00

Piątek 8:00 - 10:00

Sobota 8:00 - 13:30

Remedium Clinic

 

05.01.2021 

MIODOBRANIE U FIZJOTERAPEUTY?

Miodobranie dla wielu kojarzone jest tylko z podbieraniem miodu w ulach!

Dla fizjoterapeuty to świetna forma pracy z tkankami pacjenta!

Miód dzięki swoim właściwościom fizycznym można skutecznie wykorzystać w rehabilitacji. Dzięki swojej lepkości powoduje on zjawisko osmozy w tkankach. Jest to nic innego jak próba wyrównania stężeń pomiędzy miodem, a okolicą z obrzękiem np. po urazie. W trakcie zabiegu dodatkowo dochodzi do rozszerzenia się naczyń włosowatych i zwiększenia przepływu krwi, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem, ponieważ krew odżywia tkanki i odprowadza z nich produkty przemiany materii.

Terapia skutecznie sprawdzi się u pacjentów z obrzękami pourazowymi, zarówno tymi świeżymi jak i tych przedawnionymi, jako regeneracja mięśni po intensywnym wysiłku, a także w pracy z dolegliwościami bólowymi stawów.

Miodobrania nie powinno wykonywać się u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi, skłonnościami do powstawania siniaków, chorujących na nowotwory lub z gorączką. W przypadku osób bardzo wrażliwych na ból, kobiet w ciąży lub w trakcie miesiączki terapeuta indywidualnie ocenia czy może wykonać zabieg.

Jak wygląda miodobranie? Terapeuta nakłada miód na skórę w obrębie chorego miejsca i wykonuje ruchy przyklejania i odklejania do czasu aż miód zmieni swoją budowę strukturalną.

Jedną z niepodważalnych zalet zabiegu jest to, że wykorzystuje się produkt naturalny. Po zabiegu obrzęk zmniejsza się, zakres ruchu w stawie jest większy, a dolegliwości bólowe znacznie się zmniejszają.


Mgr Pola Zamojska

W Remedium Clinic terapię z wykorzystaniem miodu wykonuje mgr fizjoterapii Pola Zamojska.

Terminy przyjęć:

Wtorek 14:00 - 20:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

31.12.2020

FIZJOTERAPIA ODPORNOŚCI

Okres jesienno- zimowy, ograniczona ilość Słońca, poirytowanie związane z przedłużającą się pandemią i lock downem- wszystkie te elementy obniżają naszą odporność. Najrozsądniejszym działaniem w takiej sytuacji jest wzmocnienie albo przywrócenie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. W uruchomieniu i pobudzeniu ciała do walki doskonale sprawdzają się techniki fizjoterapeutyczne.

Ciało człowieka w 70% składa się z płynu, jeżeli jego przepływ jest zachwiany to zaburzona zostaje homeostaza organizmu. Co może powodować utrudnioną dynamikę płynów? Przyczyn może być wiele, można wyróżnić wśród nich tak bardzo powszechne WADY POSTAWY. Na przykład barki i głowa wysunięte do przodu oraz towarzysząca temu zazwyczaj hiperlordoza lędźwiowa będą wpływać na gorszy przepływ krwi i limfy w naczyniach, przez ucisk na te struktury. Wszelkiego rodzaju zastoje limfatyczne czy to w obrębie kończyn górnych, dolnych czy twarzy również będą sugerować zaburzenie. Fizjoterapeuta poprzez pracę na kątach żylnych, przeponie i dołach biodrowych może skutecznie poprawić dynamikę płynów i utrzymać tym samym układ limfatyczny w dobrej kondycji.

Prawidłowo pracująca PRZEPONA zapewnia niejako „masaż” dla narządów wewnętrznych, w tym dla również wątroby, która przecież pełni ważną rolę w zakresie detoksykacji i usuwania patogenów. Jeżeli jest ona zbyt spięta to funkcjonowanie wielu struktur jest gorsze, prawidłowy oddech staje się ograniczony, a do organizmu dociera mniej życiodajnego tlenu. Fizjoterapeuta pracując nad elastycznością przepony może, więc wpłynąć na lepszą pracę większości narządów w rejonie klatki piersiowej i brzucha, jak również poprawić jakość oddychania. Niezwykle ważnym zadaniem terapeuty jest nauczenie pacjenta prawidłowego oddechu podczas czynności dnia codziennego, jak również pokazanie jak wykorzystać go do relaksacji.

Czynników stresowych w obecnych czasach nam nie brakuje. Organizm, aby wspomóc nas w walce lub ucieczce przed zagrożeniem wytwarza m. in. KORTYZOL. O ile w krótkim czasie jest to reakcja potrzebna i naturalna, to przewlekły wysoki jego poziom ma bardzo negatywny wpływ na układ nerwowy oraz odporność. Zastosowanie technik rozluźniających w obrębie spiętych mięśni oraz instruktaż w zakresie wykonywania pozycji rozciągających skutecznie poprawia stan psycho- fizyczny pacjenta, który jest niezwykle ważny dla zachowania jego zdrowia.

Mgr PolaZamojska

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapeutycznego, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

 

Remedium Clinic 

 

30.12.2020

 

28.12.2020

KOSMETOLOG ALINA TARUSINA W REMEDIUM CLINIC

Kosmetolog Alina Tarusina w Remedium Clinic
W Remedium Clinic o Państwa urodę zadba sprawdziny kosmetolog Alina Tarusina.
W naszej placówce oferujemy kompleksowe usługi z zakresu kosmetologii. Szerogi wachlarz zabiegów, króre dla Państwa przygotowaliśmy, pozwala uzyskać doskonałe rezultaty w przypadku wszystkich problemów skóry.

Kompleksowe podejście do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i zgrana współpraca kosmetologa z dermatologiem i gastroenterologiem przynosi oczekiwane efekty. Na stronie internetowej znajdziecie Państwo cennik oraz krótkie opisy oferowanych zabiegów z zakresu pielęgnacji twarzy i ciała. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Z okazji nowego roku, wszyscy, którzy zapiszą się do 31 grudnia 2020r. na wizytę do kosmetologa otrzymają rabat w wysokości 30% na dowolnie wybrany zabieg.

Zapraszamy do naszegio kosmetologa:

Aliny Tarusiny

W dniach:

Wtorek 8:00 - 15:00

Czwartek 8:00 - 15:00

 

Remedium Clinic

 

23.12.2020

NEUROLOGIA

Kilka powodów dlaczego nie warto bagatelizować objawów ze strony centralnego i obwodowego układu nerwowego.

Obecniei często unikamy kontaktów ze służbą zdrowia lekceważymy pierwsze objawy czasami poważnych chorób. Bywa, że nawet jak zapiszemy się na wizytę, to odbywa się ona przez telefon. Pracując w szpitalu zauważyłam, jakie niesie ze sobą skutki wielomiesięczne unikanie kontaktu z lekarzem, brak modyfikacji leczenia chorób przewlekłych np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, migotania przedsionków. Coraz częściej trafiają do Oddziałów Udarowych chorzy z rozległymi udarami mózgu, którzy nie mają pojęcia, że chorują na np. nadciśnienie tętnicze lub mają wysokie wartości glikemii. W dzisiejszym czasie dbamy o seniorów i unikamy długich kontaktów ze starszymi rodzicami, dziadkami. Jednak warto zadać im pytanie kiedy mierzyli sobie ciśnienie tętnicze, tętno, wykonywali pomiar cukru lub mieli wykonane badania krwi oraz czy coś im nie dolega o czym nie powiedzieli lekarzowi rodzinnemu.

Dlatego warto skorzystać z konsultacji neurologicznej, jeśli:

 v  masz bóle głowy, czasami z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami, przyjmujesz różnego rodzaju leki przeciwbólowe, często bez efektu, co powoduje m.in. zaburzenia koncentracji w pracy, drażliwość, zaburzenia snu itp.,

v  nie możesz zasnąć z powodu pieczenia, drętwienia kończyn dolnych, wstajesz i zaczynasz chodzić, żeby zmniejszyć swoje dolegliwości, łykasz kolejne leki z reklamy na zespół niespokojnych nóg bez poprawy,

v  dokuczają Tobie zaburzenia pamięci,

v  wybudzasz się w nocy lub nad ranem z powodu bólu, drętwienia rąk, masz problem z porannym zapięciem guzików w koszuli,

v  borykasz się z bólami kręgosłupa, drętwieniem kończyn, masz wynik MR kręgosłupa i nie wiesz jak go zinterpretować,

v  cierpisz na zawroty głowy i zaburzenia równowagi,

v  miałeś utratę przytomności, drgawki kończyn, przemijającą niepamięć,

v  masz drżenie ręki, trudności z pisaniem, mniej wyraźną mowę, potykasz się lub upadasz,

v  wystąpiły u Ciebie przemijające zaburzenia mowy, zaniewidzenie jednym okiem, dwojenie, osłabienie którejś z kończyn nie zwlekaj, gdyż może to być objawem TIA,

v  jesteś po udarze lub w Twojej rodzinie występują udary-przyjdź a dowiesz się, co stosować w profilaktyce pierwotnej i wtórnej udaru,

v  masz cukrzycę i dokucza Tobie piekąco-palący ból stóp lub rąk,

v  masz zaburzenia połykania, niewyraźną mowę, zaniki mięśni, czujesz jakby pod skórą chodziły robaki, przyjdź, gdyż te objawy mogą świadczyć o SLA,

v  męczysz się, zauważyłeś u siebie wieczorne opadania powiek, widzisz podwójnie,

v  występują u Ciebie nieskoordynowane ruchy głową, kończynami.

Zapraszam na konsultację.

Wizyta trwa 30minut, dlatego nie ma kolejki pacjentów pod gabinetem, co jest niezmiernie ważne w czasie pandemii, gdyż pozwala zminimalizować ryzyko kontaktu z drugim pacjentem. Po zbadaniu chorego, w sposób jak najbardziej rzeczowy i praktyczny przedstawię plan diagnostyki i leczenia.

Lek. med. Beata Wicherska

Zapraszamy do naszego neurologa:

Lek. med. Beaty Wicherskiej

Terminy przyjęć:

Środa 14:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 19:00

Remedium Clinic

 

23.12.2020 

Remedium Clinic

 

21.12.2020

Remedium Clinic

 

18.12.2020

 BÓLE KRĘGOSŁUPA W TRAKCIE CIĄŻY 

Dolegliwości bólowe kręgosłup dotyczą ok 60 % kobiet w ciąży. Dzieje się

tak nie tylko z powodu wzrostu masy ciała, ale także przez wydzielane w ciąży hormony powodujące destrukcję włókien kolagenu w stawach

krzyżowo-biodrowych, spojeniu łonowym oraz stawach międzykręgowych.

Dolegliwości bólowe lekceważone mogą prowadzić do pogłębiania dyskopatii oraz zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, które skutkują dolegliwościami bólowymi również po zakończeniu ciąży oraz połogu. Ważne jest aby wszelkie dolegliwości zgłaszane były lekarzowi prowadzącemu, który może skierować na diagnostykę do lekarza neurochirurgii.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu neurochirurgicznego, gdzie przyjmuje:

Lek. med. Maciej Mielczarek - specjalista w dziedzinie neurochirurgii

 

Lek. Med. Maciej Mielczarek 

 

11.12.2020

NIETRZYMANIE MOCZU

Nietrzymanie moczu – inkontynencja – jest najczęstszą przewlekłą chorobą kobiet od wieku średniego oraz mężczyzn po 40 roku życia. Wiele kobiet, zwłaszcza młodych jest tak zażenowane tym problemem, że nie zgłasza go nawet lekarzowi. Natomiast osoby w starszym wieku są przekonane, że jest to nieuchronny element upływającego czasu.

Pierwsze oznaki to samoistne wypływanie moczu podczas kichania, kaszlu czy gwałtownego śmiechu. W drugim stopniu problem nasila się podczas wysiłku: praca fizyczna, podnoszenie ciężarów, bieganie, wchodzenie po schodach. Trzeci stopień, to niekontrolowany wypływ moczu niezwiązany z żadnym obciążeniem. Podobnie sprawa ma się u mężczyzn. Tu dochodzi dodatkowy czynnik związany z oddawaniem moczu „na raty”. Nietrzymanie moczu u mężczyzn związane jest z rozrostem prostaty lub też jest częstym powikłaniem po operacjach gruczołu krokowego (prostaty).

Konsekwencją nietrzymania moczu jest ograniczenie aktywności fizycznej oraz błędne mniemanie, że zmniejszenie podaży płynów uchroni nas przed tą dolegliwością. Skutkiem moczenia bielizny są infekcje wywołujące stany zapalne, czasami bardzo groźne dla zdrowia i życia. Ciągła wilgotność okolicy krocza powoduje również macerację naskórka.

Głównymi przyczynami są zapalenia układu moczowo-płciowego oraz zmiany hormonalne zachodzące u kobiet (spadek poziomu estrogenów), a w konsekwencji zmniejszenie elastyczności mięśni dna macicy oraz przepony moczowo-płciowej prowadzące do obniżenia się narządów płciowych, a tym samym ucisku na pęcherz.

Pomocne przy inkontynencji są ćwiczenia zalecane przez fizjoterapeutów, ale pomimo to warto zgłosić się w przypadku kobiet – do ginekologa lub urologa – a w przypadku mężczyzn do urologa.

Zapraszamy do naszego gabinetu urologicznego, gdzie przyjmują:

Lek. med. Filip Kowalski

Lek. med. Maciej Kwiatkowski

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:20 - 20:00

Środa 16:20 - 20:00

Czwartek 18:30 - 20:00

 Remedium Clinic

 

4.12.2020

4XL DLA ZDROWYCH ZĘBÓW 

4xL dla zdrowych zębów u dzieci czyli lakowanie, lakierowanie, lapisowanie, lekarstwo

Zgłaszając się z dzieckiem na wizytę do stomatologa zdarza się, że dentysta używa niezrozumiałych dla rodziców, fachowych słów. Nic dziwnego, wszystkie brzmią podobnie, więc wydają się być tym samym, nic bardziej mylnego. Oto krótki słownik, który pomoże rozwiać wątpliwości.

LAKOWANIE-

jest to pokrycie, zamknięcie trudnych do oczyszczenia z bakterii zagłębień- bruzd w zębach za pomocą specjalnego laku, w miejscach podatnych na próchnicę, by je przed nią uchronić.

Zabieg najczęściej wykonywany w świeżo wyrzniętych szóstkach, u dzieci z niepełnosprawnością, ponieważ utrudniona jest u nich prawidłowa higiena jamy ustnej lub u pacjentów z wysokim ryzykiem próchnicy.

LAKIEROWANIE-

”malowanie” wszystkich powierzchni zębów pędzelkiem przy pomocy specjalnego lakieru z wysoką zawartością fluoru.

Jego aplikacja jest łatwa i szybka- nie potrzebujemy nawet ślinociągu (specjalnej rurki do odciągania śliny). Po zabiegu na zębach wyczuwalny językiem jest „nalot”.

Odnosimy wrażenie oblepionych zębów. Do 2 godzin po zabiegu pacjent nie może jeść i pić ani szczotkować zębów.

Lakierowanie ma na celu m.in wzmocnienie struktury zęba- powstrzymanie przed rozwojem próchnicy, zatrzymanie próchnicy początkowej

(takiej, której jeszcze nie leczymy tradycyjnie), zniesienie nadwrażliwości zębów (takiego charakterystycznego bólu gdy napijemy się zimnego napoju, lub wysuszymy zęby sprayem powietrznym)

LAPISOWANIE

inaczej impregnacja. Polega na przesyceniu próchnicowo zmienionych tkanek zęba ( już chorych) związkami o działaniu bakteriobójczym, bakteriostatycznym,

które powodują wzrost twardości tkanek i spowolnienie rozwoju próchnicy. Zabieg najczęściej stosowany w przednich zębach mlecznych,

gdy niemożliwe jest tradycyjne leczenie- maluch niechętnie współpracuje. Niestety, preparaty te powodują przebarwienie zębów na kolor brunatny, czarny.

LEKARSTWO-

czyli ostatni ratunek by ząb pozostał żywy. Żywotność zęba wiąże się z jego zdolnością do samoobrony przed próchnicą, na czym bardzo nam zależy.

Gdy ubytek („dziura”) jest bardzo głęboki, prawie sięga miazgi („nerwu”), ząb wcześniej nie bolał w nocy, nie bolał samoistnie na okres około 3 miesięcy zakładamy opatrunek. Najczęściej ma on charakterystyczny zapach i daje specyficzny posmak.

Po tym czasie, jeśli ząb nie dawał żadnych dolegliwości można zakończyć leczenie tradycyjnym wypełnieniem.

Uwaga, opatrunek lekarstwo często jest nie trwały i wypada , wypłukuje się

Zapraszamy do naszego nowego stomatologa:

Lek. dent. Kwiatkowskiej Justyny

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 9:00 - 13:00

Wtorek 9:00 - 18:00

Czwartek 9:00 - 18:00

Lek. dent. Kwiatkowska Justyna

 

2.12.2020

CERTYFIKAT 

Z radością informujemy, iż nasz dietetyk wciąż poszerza swoją wiedzę, aby móc jak najlepiej pomagać pacjentom. Mgr Paulina Andrzejewska otrzymała certyfikat uczestnictwa w Webinarze "SIBO - Zespół Przerostu Bakteryjnego Jelita Cieńkiego"

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Wtorek 17:30 - 20:00

Środa 17:30 - 20:00

Remedium Clinic

 

30.11.2020

BONY ŚWIĄTECZNE

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup bon upominkowy w Remedium Clinic.

Proponujemy bony na :

higienizację (stomatolgoia),

dietetyke,

kosmetologie

Jesteśmy otwarci:

Pon - Pt  8:00 - 20:00

Sb 8:00 - 16:00

 

Remedium Clinic

 

27.11.2020

KOSMETOLOGIA

Z przyjemnością zawiadamiamy że w odpowiedzi na Państwa liczne zapytania od grudnia tego roku w Remedium Clinic będzie przyjmować profesjonalna kosmetolog Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z ofertą pielęgnacji twarzy i ciała.
Dodatkowo w okresie świątecznym oferujemy bony upominkowe, które mogą być rozwiązaniem problemu ze znalezieniem prezentu dla bliskiej osoby.

Zapraszamy do naszego kosmetologa:
Aliny Tarusiny

W dniach:

Wtorek 8:00 - 15:00
Czwartek 8:00 - 15:00

Remedium Clinic

 

20.11.2020

KARDIOTOKOGRAFIA

KTG- Kardiotokografia jest to ciągła rejestracja czynności serca płodu, dokonywana równolegle z rejestracją czynności skurczowej mięśnia macicy, podczas ciąży i w czasie porodu.

Badanie to pozwala na wczesne rozpoznanie niedotlenienia płodu i tym samym uniknięcie ewentualnych następstw w rozwoju psychofizycznym dziecka.

Wartość graniczna podstawowej częstości uderzeń serca płodu w III trymestrze ciąży oraz podczas porodu uważane za prawidłowe wynosi 110 - 150 uderzeń na minutę.

Pacjentka przed planowanym zapisem KTG ( kardiotokografii) powinna oddać mocz aby nie odczuwać parcia podczas monitorowania. Aby zapis KTG odzwierciedlał rzeczywisty stan płodu, ciężarna powinna być nawodniona a także powinna być po posiłku nie dłużej niż 3 godziny. Niewskazany jest duży wysiłek fizyczny oraz palenie papierosów.

Podczas monitorowania stanu płodu za pomocą kardiotokografii ( KTG ) należy pamiętać, aby pacjentka leżała na boku, najlepiej lewym.

W czasie badania- zapisu kardiotokograficznego w pomieszczeniu powinny być wyłączone wszystkie telefony komórkowe, ponieważ ich fale mogą zaburzyć pracę kardiotokografu.

Badanie trwa 30 minut i jest całkowicie bezpieczne i niebolesne zarówno dla matki jaki dla dziecka. Każdorazowo zapis ocenia lekarz położnik -ginekolog i wydaje zalecenia co do dalszego postępowania.

Kardiotokografia stała się powszechnie używaną metodą monitorowania stanu płodu i jest „ złotym" standardem postępowania w wykrywaniu zagrażającego niedotlenienia płodu.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznegi, gdzie przyjmują:
Dr n. med. Marek Bułatowicz
Lek. med. Joanna Wasiuta-Śniegowska
Lek. med. Marianna Maciejewska
Lek. med. Magdalena Karpów-Greiner
Lek. med. Wojciech Knypiński

 

Terminy przyjęć:
Poniedziałek 11:00 - 20:00
Wtorek 14:00 - 20:00
Środa 15:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00
Piątek 11:00 - 20:00

Mgr Elżbieta Gryczka

 

18.11.2020

Informujemy Państwa że w naszej klinice lekarze przyjmują pacjentów zarówno osobiście jak i w formie teleporady.

Wybór formy wizyty zazwyczaj należy do pacjenta chyba, że względy medyczne przemawiają za konkretną formą wizyty. Wówczas forma wizyty jest ustalana telefonicznie, wcześniej z pacjentem.

Jesteśmy otwarci:

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sb 8:00 - 16:00

Remedium Clinic

 

13.11.2020

OPIEKA STOMATOLOGICZNA NAD KOBIETAMI W CIĄŻY

 

Niestety nie każda kobieta przed planowaną ciążą odwiedza swojego ginekologa- położnika. Zapewne wtedy wśród licznych wskazań i zaleceń znajdowałaby się również wizyta kontrolna u lekarza dentysty.

1. Czy w tracie ciąży „lecą zęby"?
Wyraźnie odrzucamy mit, że dziecko „wysysa" z zębów matki składniki mineralne. Ciąża to stan fizjologiczny, jednak zmiany hormonalne zachodzące w tym szczególnym okresie w organizmie kobiety manifestują się również zmianami w obrębie j.ustnej.

2. Czego możemy się spodziewać?
Obrzęk, przerost, krwawienie z dziąseł to jedne z najczęstszych dolegliwości. Mogą powodować niechęć do szczotkowania, przez to gorszą higienę a co za tym idzie rozwój nowych ubytków („dziur"). Krew podczas szczotkowania zębów nie powinna nas odstraszać.
Wzrost apetytu, zmiany nawyków dietetycznych mogą dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju próchnicy.
W pierwszym trymestrze kobiety często bywają wyjątkowo wrażliwe na zapach i smak co prowokuje wymioty. Częste ich epizody mogą być przyczyną „nadżerek"- zmian niepróchnicowego pochodzenia – to znaczy takiego bez udziału bakterii. Aby ich uniknąć,po każdym takim zdarzeniu przepłukujemy usta wodą, odczekujemy minimum pół godziny i staramy się wyszczotkować zęby łagodną pastą- bez drażniącego smaku i zapachu. Próbujemy znaleźć pastę odpowiednią dla siebie- jeśli nie smak miętowy, to może truskawkowy; jeśli nie ziołowa to może taka przeznaczona dla dzieci. Zapominamy również o istnieniu szczoteczki o twardym włosiu- jest zbyt ścierna dla zębów oraz może powodować uszkodzenie dziąseł.

3. Kiedy dobry czas na kontrolę?
Jeśli jednak nie udało nam się odbyć wizyty odpowiednio wcześnie, warto udać się na badanie stomatologiczne już w pierwszym trymestrze. Odpowiednim momentem do rozpoczęcia ewentualnego leczenia jest drugi trymestr. Od tej reguły odstępujemy gdy niezbędna jest natychmiastowa pomoc- ulga w bólu, lub obecny jest stan zapalny. Leczenie ortodontyczne, protetyczne (korony, mosty), implantologiczne, wybielanie powinniśmy odroczyć do czasu rozwiązania ciąży. Znieczulenia miejscowe są w dużej większości dobrze tolerowane przez ciężarne.

4. Czy kontrola radiologiczna jest bezpieczna dla dziecka?
Zdjęcia RTG wykonywane w czasie ciąży są całkowicie bezpieczne dla płodu. Zakładany jest fartuch ochronny, a dawka 1 zdjęcia jest tak niska, że by wywołać działania niepożądane potrzeba byłoby wykonać około 50000 takich zdjęć. Jeśli jednak nie jest ono niezbędne- przekładamy jego wykonanie na późniejszy czas.

5.Wpływ drobnoustrojów w jamie ustnej na przebieg ciąży
Nie jest tak, że bakterie znajdują się tylko na zębach i dziąsłach. Rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Szczególnie kamień nazębny, zaawansowana choroba dziąseł, przyzębia może przyczynić się do przedwczesnego porodu lub niskiej masy urodzeniowej maluszka.

6. Jaką pozycję przyjmujemy podczas wizyty?
Pamiętamy by na fotelu stomatologicznym układać się nieco bardziej na lewą stronę- by zapewnić odpowiednie krążenie, drożność żyle głównej. Głowę układamy powyżej poziomu nóg.

7. Kontynuowanie wizyt
Na kolejną wizytę zgłaszamy się w przeciągu 6 miesięcy po porodzie najlepiej z maluszkiem. Dentysta chętnie udzieli wtedy wskazówek odnośnie utrzymywania zdrowej jamy ustnej u dziecka, odpowie na wszelkie nurtujące pytania.

Podsumowanie:

 • Leczenie stomatologiczne warto zakończyć przed planowanym zajściem w ciążę.
 • Zmiany hormonalne w organizmie podczas ciąży wywołują szereg zmian w obrębie j.ustnej.
 • Leczenie, usuwanie zębów wykonujemy w drugim trymestrze, poza przypadkami bólowymi- wtedy interweniujemy natychmiast, bez zwłoki.
 • Drobnoustroje znajdujące się w j. ustnej mogą wywierać wpływ na przebieg ciąży.
 • Pamiętamy o płukaniu i doborze odpowiedniej pasty i szczoteczki

  Źródła - "Współczesna stomatologia wieku rozwojowego", "Podstawy chirurgii stomatologiczej"

Zapraszamy do naszego nowego stomatologa:

Lek. dent. Kwiatkowskiej Justyny

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 9:00 - 13:00

Wtorek 9:00 - 18:00

Czwartek 9:00 - 18:00

Lek. dent. Kwiatkowska Justyna

 

10.11.2020

Z DIAGNOSTYKĄ USG NIE MOŻNA CZEKAĆ!!

Jeśli masz utrudniony dostęp do lekarza POZ a odczuwasz niepokojące objawy tj:

- bóle w okolicy brzucha, towarzyszą temu: częste odbijanie, oddawanie gazów i nieregularne wypróżnienia

- ból w okolicy pleców i /lub podbrzusza, częste oddawanie moczu, wstajesz w nocy odczuwasz silne parcie na mocz, a oddajesz znikome ilości moczu

- odczuwasz zgagę po jedzeniu, masz uczucie ciężkości po posiłku, reagujesz wymiotani na niestrawność.

NIE CZEKAJ DO KOŃCA PANDEMII!, może być to sygnał poważnej choroby, zapisz się do radiologa na USG jamy brzusznej jak najszybciej - znacząco skróci to czas diagnostyki i przyśpieszy leczenie.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie nasi specjaliści przyjmują prawie każdego dnia.

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Wtorek 16:00 - 20:00

Czwartek 14:00 - 19:00

Piątek 15:40 - 20:00

Remedium Clinic, Małgorzata Trojanowska

 

 

06.11.2020

Senność,  brak energii? – „sorry, taki mamy klimat”;)  . Czy tak musi być?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w okresie jesienno- zimowym wielu z nas odczuwa obniżenie energii, chętniej siadamy przed telewizorem, nie mamy siły na nowe przedsięwzięcia, chce nam się spać i budzimy się nie wyspani. W praktyce klinicznej, w gabinecie obserwuję wzrost ilości i nasilenia objawów depresyjnych.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego , że za nasz nastrój odpowiada między innymi neuroprzekaźnik- serotonina. Niektórzy, by podnieść jej poziom chętnie sięgają po czekoladę ;).  Produkcja serotoniny jest ściśle związana z dostępnością  aminokwasu tryptofanu oraz dostępnością witaminy D . Jeśli w naszej diecie brakuje wystarczającej ilości witamin i tryptofanu, istnieje większe ryzyko niedoboru serotoniny. Wiele doniesień  naukowych (np. z kliniki Mayo)  sugeruje związek między nieprawidłowościami metabolizmu witaminy D3 w organizmie, a zaburzeniami depresyjnymi. Receptory dla tej witaminy znajdują się w wielu obszarach ośrodkowego układu nerwowego (OUN), między innymi w tych jego częściach, które zaangażowane są w regulację nastoju. Ponadto witamina D3 wpływa najprawdopodobniej na metabolizm i procesy regeneracji komórek i struktur OUN oraz ich ochronę  przed uszkodzeniami. W badaniach wykazywano, że zarówno niedobór , jak i nawet tak zwany poziom niewystarczający metabolitu 25(OH)-witaminy D  mogą wiązać się z podwyższonym ryzykiem rozwoju depresji oraz  prawdopodobnie, z pogorszeniem skuteczności leczenia przeciwdepresyjnego. Ponadto niektóre oznaki niedoboru witaminy, takie jak: męczliwość, osłabienie siły mięśniowej, bóle głowy, senność, doświadczanie nieefektywności snu, problemy z koncentracją uwagi i pamięcią (podobne do objawów depresji) mogą nakładać się na jej symptomy, nasilając tym samym cierpienie i  zaburzenia funkcjonowania wynikające z depresji. Witamina D jest również jedną z niewielu witamin, których poziom realnie wpływa na  poziom naszej odporności. W dobie zwiększonego ryzyka zakażeń ( w tym wirusami z grupy korona) nasza zdolność do generowania odpowiedzi immunologicznej jest nie bez znaczenia.   

Poziom witaminy D wzrasta pod wpływem działania światła słonecznego. Dlatego w Polsce tak często dotykają nas objawy opisane powyżej. Bo jak tu zabezpieczyć nas we właściwe ilości witaminy D, jeśli większość dnia spędzamy w budynkach. Nasz klimat nie skłania nas również do długofalowego odkrywania ciała, a jeśli już -to stosujemy filtry. Wg dostępnych danych ciepłych i słonecznych dni mamy w roku zaledwie 66.  Publikacje naukowe szacują niedobory witaminy D u 90% Polaków. Niestety w mojej praktyce klinicznej  mogę potwierdzić te dane, dlatego często w obecnej chwili zalecam badanie poziomu witaminy 25 (OH) D swoim pacjentom.

Jak zatem można sobie pomóc, skoro w Polsce zimą słońca jest, jak na lekarstwo? Oczywiście chodzi tu najbardziej o witaminę D, która pozwala wraz z tryptofanem, na utrzymanie właściwej ilości serotoniny. Wśród pokarmów bogatych w tryptofan znajdują się ryby (szczególnie tuńczyk i dorsz), sery, mleko, chude mięsa, produkty sojowe, pestki dyni, banany czy ser mozzarella.  Witaminę D można natomiast umiejętnie suplementować. Ważne, abyśmy samowolnie nie określali sposobu suplementacji. Najbardziej popularne, dostępne niemal wszędzie suplementy zawierają raptem 2000j tej witaminy. Abstrahując od tego, czy suplementy istotnie zawierają to, co reklamują, ważne jest również , aby lekarz wyliczył potrzebną nam dawkę i kontrolował poziom. W przypadku przyjmowania 2000j, osoba z niedoborem w okresie jesienno-zimowym, zabezpieczy się tylko przed dalszym spadkiem poziomu tej witaminy. Nie wyrówna natomiast braków.

Stwierdzenie, że niski poziom witaminy D3 w surowicy jest związany z depresją, nie budzi większych wątpliwości. Niezależnie jednak od tego, czy chcemy ustrzec się od jesiennej chandry, czy depresji zaleca się suplementację witaminy D3 ze względu na jej wszechstronne, dobroczynne działanie. Ja swoim pacjentom proponuję dostosowaną do stopnia niedoboru oraz masy ciała terapię lekami, które zawierają tę witaminę.  Jeśli dostrzegasz u siebie objawy opisywane powyżej, nie gódź się na zimowy marazm. Pomóż sobie już dziś.

 

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni psychiatrycznej, gdzie przyjmuje:

dr n. med. Roma Kornet

Terminy przyjęć:

Wtorek 11:00 – 15:00

Piątek 9:00 – 13:00

Dr n. med. Roma Kornet

 

04.11.2020

Z radością informujemy, że nasz neurochirurg lek. med. Maciej Mielczarek zdał specjalizację z neurochirurgii.

Zapraszmy do doktora w:

Sobotę 11:00 - 13:20

Remedium Clinic

 

02.11.2020

Serdecznie zapraszamy do gabinetu logopedycznego, gdzie przyjmuje:

Mgr Appelt-Firyn Karolina

Terminy przyjęć:

Piątek 15:00 - 19:00

Zapisz się już dzisiaj 

Remedium Clinic

 

30.10.2020

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” prowadź świadomą samokontrolę i badaj się profilaktycznie lub gdy tylko zaobserwujesz niepokojące objawy.

Kontrolne USG pozwoli wykryć wczesne stadium wielu chorób nie tylko nowotworowych, ale także np. zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamnicę nerek, powiększenie prostaty, guzki na tarczycy, czy zwężenie tętnic szyjnych, zmiany w stawach, więzadłach.

Nasi specjaliści radiolodzy wykonują te badania na nowoczesnym i precyzyjnym sprzęcie USG najnowszej generacji. Badania USG można także wykonać bez skierowania w szybkim terminie u naszych ginekologów, urologów i ortopedy. Wczesna diagnoza skróci czas leczenia i zapewni mnie powikłań.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmują:

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:00 - 20:00

Wtorek 15:40 - 20:00

Środa17:40 - 20:00

Czwartek15:40 - 20:00

Piątek 15:40 - 20:00

Remedium Clinic

23.10.2020

Z radością informujemy, że nasz chirurg lek. med. Tomasz Zwoliński obronił specjalizację z chirurgii ogólnej. Doktor specjalizuje się w chorobach przewodu pokarmowego. Doskonali się w tej dziedzinie pracując w klinice chirurgii gastroenterologicznej w Szpitalu im. J. Biziela w Bydgoszczy.

Zapraszamy do naszych chirurgów w dniach:
Poniedziałek 13:00 - 15:00
Środa 15:00 - 18:00
Piątek 15:00 - 18:00

Remedium Clinic

 

21.10.2020

Remedium Clinic

 

16.10.2020

Gabinet USG 

Masz problem ze zdrowiem i dokonaniem prawidłowej diagnostyki?
W Remedium Clinic można wykonać badania obrazowe USG na najnowszym aparacie Alpinion 8 generacji.
Nasi radiolodzy w szczegółowym badaniu są w stanie wykryć najmniejszą zamianę, co pomoże w dalszej diagnostyce i ułatwi leczenie.

 

W gabinecie USG:

 • diagnozujemy choroby ślinianek i tarczycy,
 • badamy doppler żył i tętnic szyjnych,
 • oraz doppler kończyn górnych i dolnych,
 • diagnozujemy choroby jamy brzusznej,
 • kontrolujemy węzły chłonne w obrębie całego ciała,
 • prowadzimy profilaktyczne badania piersi oraz profilaktyke chorób prostaty.

Wykonujemy badania u dorosłych i u dzieci.

Wczesne rozpoznanie może ustrzec przed długotrwałym i skomplikowanym leczeniem.

 

Zapraszamy do naszych specjalistów:

Lek. med.  Anna Rydzewska

Dr n. med. Adam Lemanowicz

 

 

 

Remedium Clinic

 

14.10.2020

Z radością informujemy o osiągnięciach naszej fizjoterapeutki. Mgr Pola Zamojska ukończyła szkolenie "Terapii Manualnej i Igłoterapii w ujęciu klinicznym"

 

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Wtorek 14:00 - 20:00

 Czwartek 14:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

08.10.2020

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmuje:

 Lek. med. Rydzewska Anna

Lek. med. Lemanowicz Adam

 Remedium Clinic

 

02.10.2020

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Od płowy XX wieku wiadomo, że krew jest najlepszym lekarstwem. Preparaty pozyskiwane z krwi i sama krew są wykorzystywane w medycynie do ratowania życia przy masywnych krwotokach                ( operacje, ofiary wypadków). Krew jest uniwersalnym lekiem przy ciężkich schorzeniach, przy ciężkich zakażeniach ogólnoustrojowych. Podnosi ona odporność pacjenta i pozwala walczyć z chorobą mobilizując siły organizmu do niszczenia z infekcją, czy nowotworem. Krew wykorzystywana jest do produkcji szczepionek, pozyskiwane są z niej komórki macierzyste jako budulec nowych tkanek. Są prowadzone zaawansowane prace nad leczeniem uszkodzeń rdzenia kręgowego z wykorzystaniem komórek macierzystych.

W ostatnich latach prowadzone są badania nad osoczem bogatopłytkowym znaleziono i wyodrębniono komórki wzrostowe , trombocyty, limfocyty działające przeciwzapalnie.

Wszystkie te ”dobre składniki” okazały się niezwykle pomocne w leczeniu chorób ortopedycznych. Osocze własne pacjenta pomaga regenerować tkanki po urazie np: sportowym, z przesilenia, czy po wypadku. Zawarte w osoczu trombocyty działają jak „plaster” na uszkodzone tkanki, a jednocześnie przyśpieszają regenerację i odbudowę. Medyczne badania udowodniły również korzystne działanie osocza bogatopłytkowego na stawy zniszczone przez choroby o podłożu reumatoidalnym.

Zabieg podania osocza jest bezpieczny dla pacjenta ponieważ zastosowane jest własne osocze pacjenta Efekt terapeutyczny nie jest odczuwalny od razu po podaniu ponieważ podane elementy odwirowanej krwi muszą zadziałać w naszym organizmie. W pierwszej kolejności dochodzi do zwalczenia procesu zapalnego, a następnie do odbudowy zniszczonych tkane co musi potrwać tak samo jak gojenie się rany czy zrastanie kości. Po 2 do 6 tygodni pacjent odczuwa wyraźną poprawę.

Niestety zabieg nie jest tani. Jednorazowa terapia to koszt 1000 zł , ale zniwelowanie dolegliwości bólowych i poprawa sprawności są tego warte. Często zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym jest alternatywa dla zabiegu operacyjnego. Warto wykorzystać najlepsze lekarstwo które stworzyła natura i nasz własny organizm. Zapraszamy do dr. Nauk med. Mariusza Śniegowskiego specjalisty ortopedy -traumatologa.

 

 Remedium Clinic 

 

 25.09.2020

Z radością informujemy, że udało nam się wznowić funkcjonowanie gabinetu diabetologicznego. Zapraszamy na konsulatcje do:

Dr hab. n. med. Aliny Sokup

W poniedziałki 10:00 - 14:00

 

 Remedium Clinic 

 

18.09.2020

Poronienia Nawracające

Utrata ciąży nigdy nie jest łatwym tematem, a tym bardziej gdy zdarzy się powtórnie. Warto jednak o niej rozmawiać, aby poznać przyczynę i móc zapobiec kolejnej stracie.

O poronieniach nawracających mówimy w przypadku trzech lub więcej następujących kolejno po sobie poronieniach w tym samym układzie partnerskim. Problem ten dotyka około 1-5% par w wieku rozrodczym. Stanowią one 5% wszystkich poronień samoistnych. W przypadku dwóch kolejnych poronień prawdopodobieństwo wystąpienia trzeciego rośnie o 17-35%, a każdego kolejnego o 25-46%

Przyczyny poronień nawracających dzielimy na kilka grup:

1. Zaburzenia anatomiczne macicy np. Polip jamy macicy, przegroda
jamy macicy
2. Zaburzenia hormonalne np. Cukrzyca, choroby tarczycy,
niewydolność fazy lutealnej
3. Zaburzenia genetyczne
4. Czynniki infekcyjne np. Infekcja Chlamydia trachomatis
5. Trombofilie wrodzone np. Mutacja cz. V
6. Czynniki immunologiczne np. Zespół antyfosfolipidowy
7. Czynniki środowiskowe np. Stosowane leki.

Diagnostyka większości przyczyn może zostać przeprowadzona w gabinecie ginekologicznym.

 

Właściwie postawione rozpoznanie pozwala dobrać skuteczne leczenie, którego efektem jest urodzenie dziecka w terminie porodu.

 

Lek. med. Knypiński Wojciech - specjalista położnictwa i ginekologii

16.09.2020

 Zapraszamy do obejrzenia naszego wirtualneg spaceru po centrum medycznym Remedium Clinic. Aby obejrzeć kliknij tutaj.

 Remedium Clinic

07.08.2020

Dzisiejszy świat wymaga od nas doskonałego wyglądu oraz nienagannej sylwetki. Wypadanie włosów stanowi poważny problem i to nie tylko natury estetycznej. Stan skóry głowy i włosów odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie (choroby ogólnoustrojowe tj. cukrzyca, nowotwory, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów, również stres). Niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja odbija się na ich kondycji. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie walczyć z problemem, a jedynym rozwiązaniem może być wizyta u specjalisty zajmującego się włosami oraz skórą głowy – trychologa.

 

Zapraszamy do naszego trychologa: dr n. med. Marii Krajewskiej

 

                                                                               Remedium Clinic 

  26.06.2020

 

 15.06.2020

03.06.2020

 

  

25.05.2020

Szanowni Państwo, z radością informujemy, iż do dnia dzisiejszego zapraszamy do naszych dentystów również dzieci.

🦷

Zespół Remedium Clinic

Dodatek Epidemiologiczny

21.05.2020

Z przyjemnością informujemy Państwa iż, udało nam się ponownie obniżyć dodatek epidemiologiczny u stomatologów, który od dziś wynosić będzie 50 złoty. Zapewniamy Państwa, że te 50 złoty jest wciąż konieczne z powodu dodatkowych środków ochrony jak również ich podwyższonych cen podczas epidemii.

Pamiętajmy, że maseczka, osłona czy sterylny fartuch stomatologiczny noszony przez dentystę i asystentkę nie chronią tylko ich ale również pacjenta, którego zdrowie i ochronę stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego też w dodatek epidemiologiczny wliczane są rękawiczki, foliowa peleryna oraz osłona na włosy, które zakłada każdy pacjent dla bezpieczeństwa.

Co więcej trwają obecnie rozmowy i mamy nadzieje, że już w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić do naszych dentystów również dzieci. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. 

 Zespół Remedium Clinic

 

 

 Już od 8 maja w Remedium Clinic będą przyjmować stomatolodzy w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.

 

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów stomatologicznych a także naszych lekarzy dentystów i asystentek wprowadziliśmy procedury sanitarne na czas obecnej epidemii, które naszym zdaniem umożliwią wykonywanie usług stomatologicznych przy zminimalizowanym ryzyku.

Zgodnie z tymi procedurami 

1.      Pracujemy w systemie  jeden lekarz dentysta  na dwa gabinety, pacjenci przyjmowani są na przemian

raz w 1. raz w .2 gabinecie- każdy pacjent będzie przyjmowany w świeżo dla niego  zdezynfekowanym- przygotowanym przez asystentkę stomatologiczną gabinecie. Przygotowanie gabinetu obejmować będzie: dekontaminację wszystkich powierzchni płynem dezynfekcyjnym, podłoga zostanie umyta roztworem nadlenku wodoru i pozostawiona do samoistnego wyschnięcia na 20 minut – są to procedury zaczerpnięte z sal operacyjnych. Uwalniający się nadlenek wodoru dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu.  

Ponadto :

2.  Każdy pacjent wchodzący do gabinetu jest zabezpieczony  foliową peleryną przykrywająca go na fotelu poza tym otrzymuje rękawiczki oraz osłonę na włosy, przepłukuje usta specjalnym roztworem. 

3. Lekarz do każdego pacjenta zakłada sterylny fartuch chirurgiczny, maseczkę, czepek, osłonę, rękawiczki. Po wizycie pacjenta lekarz zdejmuje w gabinecie ŚOI  (środki ochrony indywidualnej) i przechodzi do czystego gabinetu, gdzie ubiera się w nowe środki ochrony indywidualnej. Każdorazowo pacjent ma kontakt z personelem medycznym ubranym w czysty, jednorazowy strój przeznaczony tylko dla tego pacjenta.

4. Podobnie jest ubrana asystentka, ale ona zostaje po wizycie w ŚOI na czas sprzątania i zdejmuje ten strój po sprzątnięciu gabinetu. Po czym ubiera nowy  dla nowego pacjenta.

5. Pozostałe procedury  higieniczne pozostaną tak jak do tej pory.

 

Zapewne wielu z Państwa zada pytanie – dlaczego tylko w stomatologii  stosujemy takie procedury? - wiąże się to z pracą w aerozolu jaki pojawia się w gabinecie stomatologicznym  w momencie uruchomienia wszelkich narzędzi obrotowych przy ich kontakcie ze śliną pacjenta. To właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonywanie w stomatologii jedynie pilnych procedur a zakazano wykonywania procedur służących poprawie wyglądu. Obecnie coraz więcej badań wskazuje, że sam areozol nie przenosi wirusa, jednak dopóki nie mamy pewności musimy stosować wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Ponadto nadal pozostaje droga kropelkowa jako główna droga zakażenia wirusem, która jest w stomatologii obecna.

 

Niestety wszystkie powyższe procedury są czaso- i koszto-chłonne, a ceny środków ochrony osobistej wzrosły nawet 20 krotnie. Liczyliśmy to wielokrotnie i całość tych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obecnie to  aż 70 zł, w endodoncji 100 zł. Jest to kwota którą będziemy pobierać dodatkowo do każdej wizyty w stomatologii zachowawczej i endodoncji. Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów do odwołania nie będziemy również przyjmować w stomatologii najmłodszych pacjentów – czyli dzieci do 16 roku życia.

Informujemy, że jak tylko będzie można zrezygnować z niektórych zabezpieczeń lub jeśli ceny ŚOI ulegną obniżeniu natychmiast będziemy obniżać ten dodatek.

Proszę pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy- Środki Ochrony Indywidualnej nie chronią tylko personelu medycznego – chronią także a czasem przede wszystkim pacjenta! Przecież bliski kontakt z lekarzem i asystentką to dla Państwa także ryzyko a dobrej jakości atestowane środki ochronne to ryzyko minimalizują. Dokładamy wszelkich starań aby obecna sytuacja była dla Państwa i dla naszych pracowników jak najmniej uciążliwa i  maksymalnie  bezpieczna.

 

Zespół Remedium Clinic

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

l

 

 

 

 


Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!