Blog

Rejestracja Internetowa

27.11.2020

KOSMETOLOGIA

Z przyjemnością zawiadamiamy że w odpowiedzi na Państwa liczne zapytania od grudnia tego roku w Remedium Clinic będzie przyjmować profesjonalna kosmetolog Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z ofertą pielęgnacji twarzy i ciała.
Dodatkowo w okresie świątecznym oferujemy bony upominkowe, które mogą być rozwiązaniem problemu ze znalezieniem prezentu dla bliskiej osoby.

Zapraszamy do naszego kosmetologa:
Aliny Tarusiny

W dniach:

Wtorek 8:00 - 15:00
Czwartek 8:00 - 15:00

Remedium Clinic

 

20.11.2020

KARDIOTOKOGRAFIA

KTG- Kardiotokografia jest to ciągła rejestracja czynności serca płodu, dokonywana równolegle z rejestracją czynności skurczowej mięśnia macicy, podczas ciąży i w czasie porodu.

Badanie to pozwala na wczesne rozpoznanie niedotlenienia płodu i tym samym uniknięcie ewentualnych następstw w rozwoju psychofizycznym dziecka.

Wartość graniczna podstawowej częstości uderzeń serca płodu w III trymestrze ciąży oraz podczas porodu uważane za prawidłowe wynosi 110 - 150 uderzeń na minutę.

Pacjentka przed planowanym zapisem KTG ( kardiotokografii) powinna oddać mocz aby nie odczuwać parcia podczas monitorowania. Aby zapis KTG odzwierciedlał rzeczywisty stan płodu, ciężarna powinna być nawodniona a także powinna być po posiłku nie dłużej niż 3 godziny. Niewskazany jest duży wysiłek fizyczny oraz palenie papierosów.

Podczas monitorowania stanu płodu za pomocą kardiotokografii ( KTG ) należy pamiętać, aby pacjentka leżała na boku, najlepiej lewym.

W czasie badania- zapisu kardiotokograficznego w pomieszczeniu powinny być wyłączone wszystkie telefony komórkowe, ponieważ ich fale mogą zaburzyć pracę kardiotokografu.

Badanie trwa 30 minut i jest całkowicie bezpieczne i niebolesne zarówno dla matki jaki dla dziecka. Każdorazowo zapis ocenia lekarz położnik -ginekolog i wydaje zalecenia co do dalszego postępowania.

Kardiotokografia stała się powszechnie używaną metodą monitorowania stanu płodu i jest „ złotym" standardem postępowania w wykrywaniu zagrażającego niedotlenienia płodu.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznegi, gdzie przyjmują:
Dr n. med. Marek Bułatowicz
Lek. med. Joanna Wasiuta-Śniegowska
Lek. med. Marianna Maciejewska
Lek. med. Magdalena Karpów-Greiner
Lek. med. Wojciech Knypiński

 

Terminy przyjęć:
Poniedziałek 11:00 - 20:00
Wtorek 14:00 - 20:00
Środa 15:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00
Piątek 11:00 - 20:00

Mgr Elżbieta Gryczka

 

18.11.2020

Informujemy Państwa że w naszej klinice lekarze przyjmują pacjentów zarówno osobiście jak i w formie teleporady.

Wybór formy wizyty zazwyczaj należy do pacjenta chyba, że względy medyczne przemawiają za konkretną formą wizyty. Wówczas forma wizyty jest ustalana telefonicznie, wcześniej z pacjentem.

Jesteśmy otwarci:

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sb 8:00 - 16:00

Remedium Clinic

 

13.11.2020

OPIEKA STOMATOLOGICZNA NAD KOBIETAMI W CIĄŻY

 

Niestety nie każda kobieta przed planowaną ciążą odwiedza swojego ginekologa- położnika. Zapewne wtedy wśród licznych wskazań i zaleceń znajdowałaby się również wizyta kontrolna u lekarza dentysty.

1. Czy w tracie ciąży „lecą zęby"?
Wyraźnie odrzucamy mit, że dziecko „wysysa" z zębów matki składniki mineralne. Ciąża to stan fizjologiczny, jednak zmiany hormonalne zachodzące w tym szczególnym okresie w organizmie kobiety manifestują się również zmianami w obrębie j.ustnej.

2. Czego możemy się spodziewać?
Obrzęk, przerost, krwawienie z dziąseł to jedne z najczęstszych dolegliwości. Mogą powodować niechęć do szczotkowania, przez to gorszą higienę a co za tym idzie rozwój nowych ubytków („dziur"). Krew podczas szczotkowania zębów nie powinna nas odstraszać.
Wzrost apetytu, zmiany nawyków dietetycznych mogą dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju próchnicy.
W pierwszym trymestrze kobiety często bywają wyjątkowo wrażliwe na zapach i smak co prowokuje wymioty. Częste ich epizody mogą być przyczyną „nadżerek"- zmian niepróchnicowego pochodzenia – to znaczy takiego bez udziału bakterii. Aby ich uniknąć,po każdym takim zdarzeniu przepłukujemy usta wodą, odczekujemy minimum pół godziny i staramy się wyszczotkować zęby łagodną pastą- bez drażniącego smaku i zapachu. Próbujemy znaleźć pastę odpowiednią dla siebie- jeśli nie smak miętowy, to może truskawkowy; jeśli nie ziołowa to może taka przeznaczona dla dzieci. Zapominamy również o istnieniu szczoteczki o twardym włosiu- jest zbyt ścierna dla zębów oraz może powodować uszkodzenie dziąseł.

3. Kiedy dobry czas na kontrolę?
Jeśli jednak nie udało nam się odbyć wizyty odpowiednio wcześnie, warto udać się na badanie stomatologiczne już w pierwszym trymestrze. Odpowiednim momentem do rozpoczęcia ewentualnego leczenia jest drugi trymestr. Od tej reguły odstępujemy gdy niezbędna jest natychmiastowa pomoc- ulga w bólu, lub obecny jest stan zapalny. Leczenie ortodontyczne, protetyczne (korony, mosty), implantologiczne, wybielanie powinniśmy odroczyć do czasu rozwiązania ciąży. Znieczulenia miejscowe są w dużej większości dobrze tolerowane przez ciężarne.

4. Czy kontrola radiologiczna jest bezpieczna dla dziecka?
Zdjęcia RTG wykonywane w czasie ciąży są całkowicie bezpieczne dla płodu. Zakładany jest fartuch ochronny, a dawka 1 zdjęcia jest tak niska, że by wywołać działania niepożądane potrzeba byłoby wykonać około 50000 takich zdjęć. Jeśli jednak nie jest ono niezbędne- przekładamy jego wykonanie na późniejszy czas.

5.Wpływ drobnoustrojów w jamie ustnej na przebieg ciąży
Nie jest tak, że bakterie znajdują się tylko na zębach i dziąsłach. Rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Szczególnie kamień nazębny, zaawansowana choroba dziąseł, przyzębia może przyczynić się do przedwczesnego porodu lub niskiej masy urodzeniowej maluszka.

6. Jaką pozycję przyjmujemy podczas wizyty?
Pamiętamy by na fotelu stomatologicznym układać się nieco bardziej na lewą stronę- by zapewnić odpowiednie krążenie, drożność żyle głównej. Głowę układamy powyżej poziomu nóg.

7. Kontynuowanie wizyt
Na kolejną wizytę zgłaszamy się w przeciągu 6 miesięcy po porodzie najlepiej z maluszkiem. Dentysta chętnie udzieli wtedy wskazówek odnośnie utrzymywania zdrowej jamy ustnej u dziecka, odpowie na wszelkie nurtujące pytania.

Podsumowanie:

 • Leczenie stomatologiczne warto zakończyć przed planowanym zajściem w ciążę.
 • Zmiany hormonalne w organizmie podczas ciąży wywołują szereg zmian w obrębie j.ustnej.
 • Leczenie, usuwanie zębów wykonujemy w drugim trymestrze, poza przypadkami bólowymi- wtedy interweniujemy natychmiast, bez zwłoki.
 • Drobnoustroje znajdujące się w j. ustnej mogą wywierać wpływ na przebieg ciąży.
 • Pamiętamy o płukaniu i doborze odpowiedniej pasty i szczoteczki

  Źródła - "Współczesna stomatologia wieku rozwojowego", "Podstawy chirurgii stomatologiczej"

Zapraszamy do naszego nowego stomatologa:

Lek. dent. Kwiatkowskiej Justyny

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 9:00 - 13:00

Wtorek 9:00 - 18:00

Czwartek 9:00 - 18:00

Lek. dent. Kwiatkowska Justyna

 

10.11.2020

Z DIAGNOSTYKĄ USG NIE MOŻNA CZEKAĆ!!

Jeśli masz utrudniony dostęp do lekarza POZ a odczuwasz niepokojące objawy tj:

- bóle w okolicy brzucha, towarzyszą temu: częste odbijanie, oddawanie gazów i nieregularne wypróżnienia

- ból w okolicy pleców i /lub podbrzusza, częste oddawanie moczu, wstajesz w nocy odczuwasz silne parcie na mocz, a oddajesz znikome ilości moczu

- odczuwasz zgagę po jedzeniu, masz uczucie ciężkości po posiłku, reagujesz wymiotani na niestrawność.

NIE CZEKAJ DO KOŃCA PANDEMII!, może być to sygnał poważnej choroby, zapisz się do radiologa na USG jamy brzusznej jak najszybciej - znacząco skróci to czas diagnostyki i przyśpieszy leczenie.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie nasi specjaliści przyjmują prawie każdego dnia.

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Wtorek 16:00 - 20:00

Czwartek 14:00 - 19:00

Piątek 15:40 - 20:00

Remedium Clinic, Małgorzata Trojanowska

 

 

06.11.2020

Senność,  brak energii? – „sorry, taki mamy klimat”;)  . Czy tak musi być?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w okresie jesienno- zimowym wielu z nas odczuwa obniżenie energii, chętniej siadamy przed telewizorem, nie mamy siły na nowe przedsięwzięcia, chce nam się spać i budzimy się nie wyspani. W praktyce klinicznej, w gabinecie obserwuję wzrost ilości i nasilenia objawów depresyjnych.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego , że za nasz nastrój odpowiada między innymi neuroprzekaźnik- serotonina. Niektórzy, by podnieść jej poziom chętnie sięgają po czekoladę ;).  Produkcja serotoniny jest ściśle związana z dostępnością  aminokwasu tryptofanu oraz dostępnością witaminy D . Jeśli w naszej diecie brakuje wystarczającej ilości witamin i tryptofanu, istnieje większe ryzyko niedoboru serotoniny. Wiele doniesień  naukowych (np. z kliniki Mayo)  sugeruje związek między nieprawidłowościami metabolizmu witaminy D3 w organizmie, a zaburzeniami depresyjnymi. Receptory dla tej witaminy znajdują się w wielu obszarach ośrodkowego układu nerwowego (OUN), między innymi w tych jego częściach, które zaangażowane są w regulację nastoju. Ponadto witamina D3 wpływa najprawdopodobniej na metabolizm i procesy regeneracji komórek i struktur OUN oraz ich ochronę  przed uszkodzeniami. W badaniach wykazywano, że zarówno niedobór , jak i nawet tak zwany poziom niewystarczający metabolitu 25(OH)-witaminy D  mogą wiązać się z podwyższonym ryzykiem rozwoju depresji oraz  prawdopodobnie, z pogorszeniem skuteczności leczenia przeciwdepresyjnego. Ponadto niektóre oznaki niedoboru witaminy, takie jak: męczliwość, osłabienie siły mięśniowej, bóle głowy, senność, doświadczanie nieefektywności snu, problemy z koncentracją uwagi i pamięcią (podobne do objawów depresji) mogą nakładać się na jej symptomy, nasilając tym samym cierpienie i  zaburzenia funkcjonowania wynikające z depresji. Witamina D jest również jedną z niewielu witamin, których poziom realnie wpływa na  poziom naszej odporności. W dobie zwiększonego ryzyka zakażeń ( w tym wirusami z grupy korona) nasza zdolność do generowania odpowiedzi immunologicznej jest nie bez znaczenia.   

Poziom witaminy D wzrasta pod wpływem działania światła słonecznego. Dlatego w Polsce tak często dotykają nas objawy opisane powyżej. Bo jak tu zabezpieczyć nas we właściwe ilości witaminy D, jeśli większość dnia spędzamy w budynkach. Nasz klimat nie skłania nas również do długofalowego odkrywania ciała, a jeśli już -to stosujemy filtry. Wg dostępnych danych ciepłych i słonecznych dni mamy w roku zaledwie 66.  Publikacje naukowe szacują niedobory witaminy D u 90% Polaków. Niestety w mojej praktyce klinicznej  mogę potwierdzić te dane, dlatego często w obecnej chwili zalecam badanie poziomu witaminy 25 (OH) D swoim pacjentom.

Jak zatem można sobie pomóc, skoro w Polsce zimą słońca jest, jak na lekarstwo? Oczywiście chodzi tu najbardziej o witaminę D, która pozwala wraz z tryptofanem, na utrzymanie właściwej ilości serotoniny. Wśród pokarmów bogatych w tryptofan znajdują się ryby (szczególnie tuńczyk i dorsz), sery, mleko, chude mięsa, produkty sojowe, pestki dyni, banany czy ser mozzarella.  Witaminę D można natomiast umiejętnie suplementować. Ważne, abyśmy samowolnie nie określali sposobu suplementacji. Najbardziej popularne, dostępne niemal wszędzie suplementy zawierają raptem 2000j tej witaminy. Abstrahując od tego, czy suplementy istotnie zawierają to, co reklamują, ważne jest również , aby lekarz wyliczył potrzebną nam dawkę i kontrolował poziom. W przypadku przyjmowania 2000j, osoba z niedoborem w okresie jesienno-zimowym, zabezpieczy się tylko przed dalszym spadkiem poziomu tej witaminy. Nie wyrówna natomiast braków.

Stwierdzenie, że niski poziom witaminy D3 w surowicy jest związany z depresją, nie budzi większych wątpliwości. Niezależnie jednak od tego, czy chcemy ustrzec się od jesiennej chandry, czy depresji zaleca się suplementację witaminy D3 ze względu na jej wszechstronne, dobroczynne działanie. Ja swoim pacjentom proponuję dostosowaną do stopnia niedoboru oraz masy ciała terapię lekami, które zawierają tę witaminę.  Jeśli dostrzegasz u siebie objawy opisywane powyżej, nie gódź się na zimowy marazm. Pomóż sobie już dziś.

 

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni psychiatrycznej, gdzie przyjmuje:

dr n. med. Roma Kornet

Terminy przyjęć:

Wtorek 11:00 – 15:00

Piątek 9:00 – 13:00

Dr n. med. Roma Kornet

 

04.11.2020

Z radością informujemy, że nasz neurochirurg lek. med. Maciej Mielczarek zdał specjalizację z neurochirurgii.

Zapraszmy do doktora w:

Sobotę 11:00 - 13:20

Remedium Clinic

 

02.11.2020

Serdecznie zapraszamy do gabinetu logopedycznego, gdzie przyjmuje:

Mgr Appelt-Firyn Karolina

Terminy przyjęć:

Piątek 15:00 - 19:00

Zapisz się już dzisiaj 

Remedium Clinic

 

30.10.2020

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” prowadź świadomą samokontrolę i badaj się profilaktycznie lub gdy tylko zaobserwujesz niepokojące objawy.

Kontrolne USG pozwoli wykryć wczesne stadium wielu chorób nie tylko nowotworowych, ale także np. zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamnicę nerek, powiększenie prostaty, guzki na tarczycy, czy zwężenie tętnic szyjnych, zmiany w stawach, więzadłach.

Nasi specjaliści radiolodzy wykonują te badania na nowoczesnym i precyzyjnym sprzęcie USG najnowszej generacji. Badania USG można także wykonać bez skierowania w szybkim terminie u naszych ginekologów, urologów i ortopedy. Wczesna diagnoza skróci czas leczenia i zapewni mnie powikłań.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmują:

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:00 - 20:00

Wtorek 15:40 - 20:00

Środa17:40 - 20:00

Czwartek15:40 - 20:00

Piątek 15:40 - 20:00

Remedium Clinic

23.10.2020

Z radością informujemy, że nasz chirurg lek. med. Tomasz Zwoliński obronił specjalizację z chirurgii ogólnej. Doktor specjalizuje się w chorobach przewodu pokarmowego. Doskonali się w tej dziedzinie pracując w klinice chirurgii gastroenterologicznej w Szpitalu im. J. Biziela w Bydgoszczy.

Zapraszamy do naszych chirurgów w dniach:
Poniedziałek 13:00 - 15:00
Środa 15:00 - 18:00
Piątek 15:00 - 18:00

Remedium Clinic

 

21.10.2020

Remedium Clinic

 

16.10.2020

Gabinet USG 

Masz problem ze zdrowiem i dokonaniem prawidłowej diagnostyki?
W Remedium Clinic można wykonać badania obrazowe USG na najnowszym aparacie Alpinion 8 generacji.
Nasi radiolodzy w szczegółowym badaniu są w stanie wykryć najmniejszą zamianę, co pomoże w dalszej diagnostyce i ułatwi leczenie.

 

W gabinecie USG:

 • diagnozujemy choroby ślinianek i tarczycy,
 • badamy doppler żył i tętnic szyjnych,
 • oraz doppler kończyn górnych i dolnych,
 • diagnozujemy choroby jamy brzusznej,
 • kontrolujemy węzły chłonne w obrębie całego ciała,
 • prowadzimy profilaktyczne badania piersi oraz profilaktyke chorób prostaty.

Wykonujemy badania u dorosłych i u dzieci.

Wczesne rozpoznanie może ustrzec przed długotrwałym i skomplikowanym leczeniem.

 

Zapraszamy do naszych specjalistów:

Lek. med.  Anna Rydzewska

Dr n. med. Adam Lemanowicz

 

 

 

Remedium Clinic

 

14.10.2020

Z radością informujemy o osiągnięciach naszej fizjoterapeutki. Mgr Pola Zamojska ukończyła szkolenie "Terapii Manualnej i Igłoterapii w ujęciu klinicznym"

 

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Wtorek 14:00 - 20:00

 Czwartek 14:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

08.10.2020

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmuje:

 Lek. med. Rydzewska Anna

Lek. med. Lemanowicz Adam

 Remedium Clinic

 

02.10.2020

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Od płowy XX wieku wiadomo, że krew jest najlepszym lekarstwem. Preparaty pozyskiwane z krwi i sama krew są wykorzystywane w medycynie do ratowania życia przy masywnych krwotokach                ( operacje, ofiary wypadków). Krew jest uniwersalnym lekiem przy ciężkich schorzeniach, przy ciężkich zakażeniach ogólnoustrojowych. Podnosi ona odporność pacjenta i pozwala walczyć z chorobą mobilizując siły organizmu do niszczenia z infekcją, czy nowotworem. Krew wykorzystywana jest do produkcji szczepionek, pozyskiwane są z niej komórki macierzyste jako budulec nowych tkanek. Są prowadzone zaawansowane prace nad leczeniem uszkodzeń rdzenia kręgowego z wykorzystaniem komórek macierzystych.

W ostatnich latach prowadzone są badania nad osoczem bogatopłytkowym znaleziono i wyodrębniono komórki wzrostowe , trombocyty, limfocyty działające przeciwzapalnie.

Wszystkie te ”dobre składniki” okazały się niezwykle pomocne w leczeniu chorób ortopedycznych. Osocze własne pacjenta pomaga regenerować tkanki po urazie np: sportowym, z przesilenia, czy po wypadku. Zawarte w osoczu trombocyty działają jak „plaster” na uszkodzone tkanki, a jednocześnie przyśpieszają regenerację i odbudowę. Medyczne badania udowodniły również korzystne działanie osocza bogatopłytkowego na stawy zniszczone przez choroby o podłożu reumatoidalnym.

Zabieg podania osocza jest bezpieczny dla pacjenta ponieważ zastosowane jest własne osocze pacjenta Efekt terapeutyczny nie jest odczuwalny od razu po podaniu ponieważ podane elementy odwirowanej krwi muszą zadziałać w naszym organizmie. W pierwszej kolejności dochodzi do zwalczenia procesu zapalnego, a następnie do odbudowy zniszczonych tkane co musi potrwać tak samo jak gojenie się rany czy zrastanie kości. Po 2 do 6 tygodni pacjent odczuwa wyraźną poprawę.

Niestety zabieg nie jest tani. Jednorazowa terapia to koszt 1000 zł , ale zniwelowanie dolegliwości bólowych i poprawa sprawności są tego warte. Często zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym jest alternatywa dla zabiegu operacyjnego. Warto wykorzystać najlepsze lekarstwo które stworzyła natura i nasz własny organizm. Zapraszamy do dr. Nauk med. Mariusza Śniegowskiego specjalisty ortopedy -traumatologa.

 

 Remedium Clinic 

 

 25.09.2020

Z radością informujemy, że udało nam się wznowić funkcjonowanie gabinetu diabetologicznego. Zapraszamy na konsulatcje do:

Dr hab. n. med. Aliny Sokup

W poniedziałki 10:00 - 14:00

 

 Remedium Clinic 

 

18.09.2020

Poronienia Nawracające

Utrata ciąży nigdy nie jest łatwym tematem, a tym bardziej gdy zdarzy się powtórnie. Warto jednak o niej rozmawiać, aby poznać przyczynę i móc zapobiec kolejnej stracie.

O poronieniach nawracających mówimy w przypadku trzech lub więcej następujących kolejno po sobie poronieniach w tym samym układzie partnerskim. Problem ten dotyka około 1-5% par w wieku rozrodczym. Stanowią one 5% wszystkich poronień samoistnych. W przypadku dwóch kolejnych poronień prawdopodobieństwo wystąpienia trzeciego rośnie o 17-35%, a każdego kolejnego o 25-46%

Przyczyny poronień nawracających dzielimy na kilka grup:

1. Zaburzenia anatomiczne macicy np. Polip jamy macicy, przegroda
jamy macicy
2. Zaburzenia hormonalne np. Cukrzyca, choroby tarczycy,
niewydolność fazy lutealnej
3. Zaburzenia genetyczne
4. Czynniki infekcyjne np. Infekcja Chlamydia trachomatis
5. Trombofilie wrodzone np. Mutacja cz. V
6. Czynniki immunologiczne np. Zespół antyfosfolipidowy
7. Czynniki środowiskowe np. Stosowane leki.

Diagnostyka większości przyczyn może zostać przeprowadzona w gabinecie ginekologicznym.

 

Właściwie postawione rozpoznanie pozwala dobrać skuteczne leczenie, którego efektem jest urodzenie dziecka w terminie porodu.

 

Lek. med. Knypiński Wojciech - specjalista położnictwa i ginekologii

16.09.2020

 Zapraszamy do obejrzenia naszego wirtualneg spaceru po centrum medycznym Remedium Clinic. Aby obejrzeć kliknij tutaj.

 Remedium Clinic

07.08.2020

Dzisiejszy świat wymaga od nas doskonałego wyglądu oraz nienagannej sylwetki. Wypadanie włosów stanowi poważny problem i to nie tylko natury estetycznej. Stan skóry głowy i włosów odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie (choroby ogólnoustrojowe tj. cukrzyca, nowotwory, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów, również stres). Niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja odbija się na ich kondycji. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie walczyć z problemem, a jedynym rozwiązaniem może być wizyta u specjalisty zajmującego się włosami oraz skórą głowy – trychologa.

 

Zapraszamy do naszego trychologa: dr n. med. Marii Krajewskiej

 

                                                                               Remedium Clinic 

  26.06.2020

 

 15.06.2020

03.06.2020

 

  

25.05.2020

Szanowni Państwo, z radością informujemy, iż do dnia dzisiejszego zapraszamy do naszych dentystów również dzieci.

🦷

Zespół Remedium Clinic

Dodatek Epidemiologiczny

21.05.2020

Z przyjemnością informujemy Państwa iż, udało nam się ponownie obniżyć dodatek epidemiologiczny u stomatologów, który od dziś wynosić będzie 50 złoty. Zapewniamy Państwa, że te 50 złoty jest wciąż konieczne z powodu dodatkowych środków ochrony jak również ich podwyższonych cen podczas epidemii.

Pamiętajmy, że maseczka, osłona czy sterylny fartuch stomatologiczny noszony przez dentystę i asystentkę nie chronią tylko ich ale również pacjenta, którego zdrowie i ochronę stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego też w dodatek epidemiologiczny wliczane są rękawiczki, foliowa peleryna oraz osłona na włosy, które zakłada każdy pacjent dla bezpieczeństwa.

Co więcej trwają obecnie rozmowy i mamy nadzieje, że już w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić do naszych dentystów również dzieci. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. 

 Zespół Remedium Clinic

 

 

 

 

 

 Już od 8 maja w Remedium Clinic będą przyjmować stomatolodzy w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.

 

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów stomatologicznych a także naszych lekarzy dentystów i asystentek wprowadziliśmy procedury sanitarne na czas obecnej epidemii, które naszym zdaniem umożliwią wykonywanie usług stomatologicznych przy zminimalizowanym ryzyku.

Zgodnie z tymi procedurami 

1.      Pracujemy w systemie  jeden lekarz dentysta  na dwa gabinety, pacjenci przyjmowani są na przemian

raz w 1. raz w .2 gabinecie- każdy pacjent będzie przyjmowany w świeżo dla niego  zdezynfekowanym- przygotowanym przez asystentkę stomatologiczną gabinecie. Przygotowanie gabinetu obejmować będzie: dekontaminację wszystkich powierzchni płynem dezynfekcyjnym, podłoga zostanie umyta roztworem nadlenku wodoru i pozostawiona do samoistnego wyschnięcia na 20 minut – są to procedury zaczerpnięte z sal operacyjnych. Uwalniający się nadlenek wodoru dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu.  

Ponadto :

2.  Każdy pacjent wchodzący do gabinetu jest zabezpieczony  foliową peleryną przykrywająca go na fotelu poza tym otrzymuje rękawiczki oraz osłonę na włosy, przepłukuje usta specjalnym roztworem. 

3. Lekarz do każdego pacjenta zakłada sterylny fartuch chirurgiczny, maseczkę, czepek, osłonę, rękawiczki. Po wizycie pacjenta lekarz zdejmuje w gabinecie ŚOI  (środki ochrony indywidualnej) i przechodzi do czystego gabinetu, gdzie ubiera się w nowe środki ochrony indywidualnej. Każdorazowo pacjent ma kontakt z personelem medycznym ubranym w czysty, jednorazowy strój przeznaczony tylko dla tego pacjenta.

4. Podobnie jest ubrana asystentka, ale ona zostaje po wizycie w ŚOI na czas sprzątania i zdejmuje ten strój po sprzątnięciu gabinetu. Po czym ubiera nowy  dla nowego pacjenta.

5. Pozostałe procedury  higieniczne pozostaną tak jak do tej pory.

 

Zapewne wielu z Państwa zada pytanie – dlaczego tylko w stomatologii  stosujemy takie procedury? - wiąże się to z pracą w aerozolu jaki pojawia się w gabinecie stomatologicznym  w momencie uruchomienia wszelkich narzędzi obrotowych przy ich kontakcie ze śliną pacjenta. To właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonywanie w stomatologii jedynie pilnych procedur a zakazano wykonywania procedur służących poprawie wyglądu. Obecnie coraz więcej badań wskazuje, że sam areozol nie przenosi wirusa, jednak dopóki nie mamy pewności musimy stosować wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Ponadto nadal pozostaje droga kropelkowa jako główna droga zakażenia wirusem, która jest w stomatologii obecna.

 

Niestety wszystkie powyższe procedury są czaso- i koszto-chłonne, a ceny środków ochrony osobistej wzrosły nawet 20 krotnie. Liczyliśmy to wielokrotnie i całość tych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obecnie to  aż 70 zł, w endodoncji 100 zł. Jest to kwota którą będziemy pobierać dodatkowo do każdej wizyty w stomatologii zachowawczej i endodoncji. Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów do odwołania nie będziemy również przyjmować w stomatologii najmłodszych pacjentów – czyli dzieci do 16 roku życia.

Informujemy, że jak tylko będzie można zrezygnować z niektórych zabezpieczeń lub jeśli ceny ŚOI ulegną obniżeniu natychmiast będziemy obniżać ten dodatek.

Proszę pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy- Środki Ochrony Indywidualnej nie chronią tylko personelu medycznego – chronią także a czasem przede wszystkim pacjenta! Przecież bliski kontakt z lekarzem i asystentką to dla Państwa także ryzyko a dobrej jakości atestowane środki ochronne to ryzyko minimalizują. Dokładamy wszelkich starań aby obecna sytuacja była dla Państwa i dla naszych pracowników jak najmniej uciążliwa i  maksymalnie  bezpieczna.

 

Zespół Remedium Clinic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

l

 

 

 

 


Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!