Joga i medytacja metodą na stres

 

Rejestracja Internetowa

 

 

 

W okresie wakacyjnym więcej czasu poświęcamy na regenerację swojego organizmu. Może warto wówczas zainteresować się jogą?

Joga jest stosowana w kulturze Wschodu już od tysiącleci wraz z medytacją jako forma harmonii ciała i ducha. Elementy jogi wykorzystywane są również w rehabilitacji, a medytacja w psychologii i terapii behawioralnej. Regularnie ćwicząc jogę, poprawiamy nie tylko sprężystość swojego ciała, wydolność oddechową, jak i prostujemy swój przemęczony kręgosłup. Ćwiczenia jogi stosowane są również w przygotowywaniu do porodu kobiet ciężarnych. Jogę można ćwiczyć w każdym wieku, zaczynając od najprostszych elementów rozciągających. Udowodniono, że medytacja wpływa na uspokojenie i harmonię myśli, a także obniża puls, reguluje ciśnienie krwi,  wpływa na lepsze dotlenienie organizmu, redukuje bezsenność. Osoby, które regularnie medytują, łatwiej się koncentrują, szybciej się uczą, więcej zapamiętują. Codzienna porcja medytacji dostarcza nam większej kontroli nad naszym ciałem i umysłem.

Istnieje 6 naukowych powodów, dla których powinniśmy zainteresować się jogą i medytacją.

1) Jedna sesja jogi redukuje rozdrażnienie i stres oraz pomaga zasnąć i aż o 27% poprawia poziom neuroprzekaźników.

2) Joga hormonalna (Dinah Rodrigues w książce „Joga hormonalna”) ćwiczona przez 4 miesiące, aż o 200% podnosi poziom estrogenów, dzięki czemu znikają wahania nastroju, zaburzenia snu, wraca libido.

3) Codzienna półgodzinna medytacja przez 8 tygodni wpływa na zmianę struktur mózgu, szczególnie w okolicy hipokampa, która odpowiada za zdolność odczuwania uczuć, introspekcję i samoświadomość.

4) Jeśli nie masz czasu na godzinną sesję jogi, możesz ją zastąpić utrzymując przez 20 minut pozycję „powitanie słońca”, co skutecznie obniży poziom stresu i spowoduje odprężenie.

5) Medytacja zwiększa aktywność lewej półkuli mózgu, odpowiedzialnej za emocje, zmniejsza napięcie i poprawia samopoczucie.

6) Harwardzkie badania udowodniły, że regularne uprawianie jogi obniża ciśnienie tętnicze krwi, reguluje puls i jest dobrą profilaktyką chorób układu krążenia, ale również wykorzystywana jest jako rehabilitacja po zawale i operacjach serca.

                 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!