Gdy wypadają włosy...

 

Rejestracja Internetowa

 

 

 

Dzisiejszy świat wymaga od nas doskonałego wyglądu oraz nienagannej sylwetki. Wypadanie włosów stanowi poważny problem i to nie tylko natury estetycznej. Stan skóry głowy i włosów odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie (choroby ogólnoustrojowe tj. cukrzyca, nowotwory, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów, również stres). Niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja odbija się na ich kondycji. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie walczyć z problemem, a jedynym rozwiązaniem może być wizyta u specjalisty zajmującego się włosami oraz skórą głowy – trychologa.

Trychologia jest stosunkowo nową, dynamicznie rozwijającą się dziedziną wiedzy z pogranicza kosmetologii, dermatologii, medycyny estetycznej. Głównym zadaniem trychologa jest dogłębna analiza możliwych przyczyn problemu. Wyniki badań obrazowych oraz laboratoryjnych pomagają postawić trafną diagnozę, a także wdrożyć leczenie problemu poprzez dobór właściwych suplementów, diety, preparatów do pielęgnacji domowej oraz zastosowanie odpowiednich procedur zabiegowych. Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się pacjenci do gabinetu trychologicznego jest wypadanie włosów oraz łysienie.

Pierwsza wizyta w gabinecie trychologicznym rozpoczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem. Następnie zalecane jest wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych. Kolejnym etapem wizyty jest badanie skóry głowy i włosów profesjonalnym analizerem trychologicznym, który umożliwia zbadanie 7 różnych parametrów (m.in. grubość włosa, stan mieszków włosowych, ilość włosów na 1 cm2 skóry głowy, keratynizacja, stan naczyń krwionośnych, stan utraty włosów) oraz mikroskopem trychologicznym DinoLite (powiększenie 800x). Dzięki tak rozbudowanemu badaniu można ustalić jaki problem istnieje w obrębie skóry głowy, mieszków włosowych lub samych włosów. Na jego podstawie można również z bardzo dużą dokładnością określić rodzaj skóry głowy i jej potrzeby, co jest niezbędne przy doborze indywidualnej kuracji oraz metod zabiegowych.

Trychologia korzysta z wielu metod pomocniczych w walce zarówno z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem męskim typu androgenowego, jak i problemami skóry głowy (łupież, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca owłosionej skóry głowy, przesuszenie, nadwrażliwość, świąd, stany zapalne skóry głowy). Najlepsze efekty terapeutyczne uzyskuje się stosując terapię laserem LLLT (ang. Low Lever Laser Therapy) oraz wszelkie rodzaje mezoterapii (bezigłowa, mikroigłowa, mikroigłowa frakcyjna). Laser LLLT emituje światło czerwone o odpowiedniej długości fali, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia metabolizmu w skórze głowy i mieszkach włosowych, co skutkuje zahamowaniem wypadania włosów i pobudzeniem ich do wzmożonego wzrostu. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem także w przypadku łysienia androgenowego (typu męskiego i kobiecego). Powoduje aktywację mieszków włosowych, niweluje miniaturyzację włosów oraz wrażliwość mieszków włosowych na DHT (dihydroksytestosteron), przywraca także intensywny kolor włosów. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, bezinwazyjny i nie ma do niego żadnych przeciwwskazań.

Natomiast podstawowym zadaniem mezoterapii w formie bezigłowej lub mikroigłowej jest dostarczanie do skóry właściwej i mieszków włosowych substancji odżywczych (witaminy, mikro- i makroelementy, aminokwasy, peptydy, ekstrakty roślinne), przez co uzyskuje się szybszy wzrost włosów. Zabieg polega na wprowadzeniu do wnętrza skóry właściwej substancji aktywnych za pośrednictwem rollera, dermapena lub też sono- i jonoforezy (prądy galwaniczne i ultradźwięki). Wszystko to w celu ułatwionego transportu substancji odżywczych do mieszków włosowych i pokonania bariery naskórkowej (bariera Reina). W przypadku występowania problemów skóry głowy (m.in. łojotok, łupież, nadmierna suchość, zapalenia skóry głowy) najlepsze efekty terapeutyczne uzyskuje się stosując specjalistyczne linie kosmetyków trychologicznych na bazie naturalnych składników, których działanie jest wzmacniane przez działanie prądów galwanicznych lub prądów Darsonvala.

 

dr n. med. Maria Krajewska

trycholog

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!