Profilaktyka zdrowia psychicznego

 

Rejestracja Internetowa

 

 

 

Problemy związane ze zdrowiem psychicznym spotykają nas lub naszych bliskich. Może być ich wiele, a kluczem do właściwej terapii jest zawsze prawidłowa diagnoza. Profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego jest niezmiernie ważna. W chwili obecnej ocenia się, że niemal 25% wszystkich ludzi dotknięta jest zaburzeniami psychicznymi o różnym podłożu. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że już w 2020 roku depresja stanie się drugim najistotniejszym powodem niepełnosprawności.

Na czym polega profilaktyka? Jej celem jest zredukowanie zagrożeń mogących mieć wpływ na zdrowie psychiczne oraz zmniejszenie liczby zaburzeń. Aby skutecznie działać w tym kierunku należy skupić się na zbilansowaniu poszczególnych sfer życia. Ważna jest aktywność fizyczna. Już 30 minut ruchu może korzystnie wpływać na naszą koncentrację i sprawność intelektualną. Innym istotnym czynnikiem jest zdrowy sen, czyli taki, który trwa nieprzerwanie 6-8 godzin w zaciemnionym pomieszczeniu. Odpowiedni odpoczynek niweluje rozdrażnienie oraz pozytywnie działa na nasze nastawienie na następny dzień. Równie istotne jest zdrowe odżywianie, czyli regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków oraz nawadnianie organizmu. Kolejnym ważnym czynnikiem jest sposób w jaki komunikujemy się z otoczeniem, a także z samym sobą. Wypowiadane przez nas negatywne komunikaty powodują, że obniża się poczucie naszej wartości. Takie działania sprawiają, że przestajemy czuć potrzebę uczenia się, pracowania nad sobą i rozwijania się. Inną istotną kwestią jest otoczenie. Człowiek potrzebuje okazywania miłości, przyjaźni, przytulania i bliskiego kontaktu. Spędzanie czasu z osobami, które nas drażnią, bądź są agresywne, może negatywnie wpłynąć na nasze poczucie bezpieczeństwa. Dobrym krokiem powinno okazać się odcięcie od tego typu osób. Umiejętność wyrażania swoich emocji jest bardzo ważna. Należy pamiętać, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy, pozwolić, by drobiazgi powodowały uśmiech na naszej twarzy. Powinniśmy również pracować nad marzeniami. Wyznaczanie celów i konsekwentne ich realizowanie sprawia, że łatwiej nam czerpać radość z życia.

W Remedium Clinic znajdziesz pomoc zespołu specjalistów – lekarzy psychiatrów oraz psychologów i terapeutów. Pomożemy Ci zadbać o Twoje zdrowie psychiczne!
Leczymy m.in.:
• Zaburzenia lękowe
o Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
o Fobie o Napady lęku
o Reakcje na silny stres (adaptacyjne i kryzysowe)
o Zaburzenia konwersyjne
o Dolegliwości psychosomatyczne
• Schizofrenie
• Zaburzenia nastroju
o Depresja
o Choroba afektywna – dwubiegunowa
• Zaburzenia osobowości i zachowania
• Zaburzenia jedzenia
o Anoreksja
o Bulimia
• Uzależnienia
o Hazard
o Alkoholizm
o Narkomania
o Lekomania
• Zaburzenia organiczne
o Zespoły otępienne
o Zespół Alzheimera
o Zespół Aspergera
• Ból przewlekły
Pomagamy również rozwiązywać problemy dotyczące m.in.: ADHD, opóźnień w nauce, wad wymowy, relacji międzyludzkich, problemów rodzinnych.

Zacznij działać! Skonsultuj się ze specjalistą. Rozpocznij terapię. Razem pomożemy zrobić ci wszystko, aby przywrócić Tobie, Twojej rodzinie i bliskim radość życia.

„Świat nie jest taki zły,
Świat nie jest wcale taki mdły,
Niech no tylko zakwitną jabłonie”

~Agnieszka Osiecka

Opracowano na podstawie: Materiałów do kampanii społeczno-edukacyjnej "Depresja. Rozumiesz - Pomagasz" wyprodukowanych przez Ministra Zdrowia w ramach programu polityki zdrowotnej pn.: Program Zapobiegania Depresji w Polsce na lata 2016 - 2020. 

Bliższa informacja na temat naszych specjalistów.

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!