CLEAR ALIGNER

Rejestracja Internetowa

 Masz wadę zgryzu, którą chcesz skorygować, ale wstydzisz się nosić aparat na zęby?

Clear aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby.  Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne (prawidłowo funkcjonuje w reakcji z żywym organizmem), co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Nakładkami Clear Aligner można leczyć wiele wad zgryzu:

-silne stłoczenie zębów,

- głęboki zgryz,
-diastemę,
-zgryz krzyżowy 

Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek.

Pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszych 3 tygodniach leczenia.


Rezultat stosowania metody Clean Aliger w naszym gabinecie:

            

 

Przebieg leczenia

Aby korygowanie wad zgryzu mogło zakończyć się pełnym sukcesem konieczne są następujące etapy leczenia:

1. Konsultacja z lekarzem - podczas pierwszej wizyty ocenia się możliwość zastosowania nakładek, przebieg i czas leczenia oraz przewidywane koszty.

2. Wykonywanie szyn - do przygotowania szyn potrzebny jest wycisk szczęki i żuchwy. Szyny wykonywane są w gabinecie lekarskim lub pracowni ortodontycznej.

3. Leczenie - wizyty pacjenta w gabinecie powinny odbywać się co 3-4 tygodnie. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje 3 szyny o różnych grubościach. Należy je nosić kolejno, każdą przez okres jednego tygodnia. Podczas następnej wizyty pobrane zostaną wyciski do wykonania nowego kompletu szyn.

4. Stabilizacja zębów w nowej pozycji- okres retencji (okres mający na celu utrwalenie wyników osągniętych podczas noszenia aparat ortodontyczniego) uzależniony jest od ilości i rodzaju przesuwanych zębów oraz od tego, czy nastąpiła zmiana zgryzu. Stabilizacja trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż okres leczenia.

 

Jakie są zalety aparatów Clear Aligner?

 

  • są przezroczyste, a więc w trakcie leczenia nie będą widoczne w ustach.
  • skutecznie korygują wady zgryzu w stosunkowo krótkim czasie
  • Leczenie metodą Clear Alinger jest bardziej komfortowe od leczenia tradycyjnego. Szyny bowiem są gładkie i nie posiadają elementów ostrych i wystających, jak zamki i druty. Przez to nie drażnią języka i policzków.
  • Materiał użyty do ich wykonania nie powoduje uczuleń.
  • Łatwo adoptowalne - Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu już po kilku godzinach przyzwyczaisz się do nich. Łatwo i szybko dają się wyjmować i zakładać, np: po jedzeniu i umyciu zębów.
  • Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, w przeciwieństwie do aparatu stałego. Nakładki wystarczy umyć mydłem i szczoteczką do zębów.
  • W trakcie leczenia nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia szkliwa zębów, powstania próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł.                                                                                                                                                                          

    .  

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!