Periodontologia

Rejestracja Internetowa 

 Lekarz:

Dr n. med. lek. dent. Kochan Jerzy - specjalista chirurgii szczękowej oraz implantologii

Lek. dent. Dobrzyńska - Nowak Anna - stomatolog

 

Godziny przyjęć:     

Poniedziałek 8:00 - 20:00

Środa 8:00 - 120:00

Czwartek 8:00 - 20:00

Piątek 8:00 - 15:00

 

Jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia (dziąseł) oraz błony śluzowej jamy ustnej. Najczęstszą chorobą dziąseł jest parodontoza, którą można rozpoznać po występujących objawach w postaci krwawienia, obrzęków dziąseł, odsłonięciu szyjek zębów oraz nadwrażliwości na zmiany temperaturowe. Z badań wynika iż u prawie 90% społeczeństwa w Polsce występują  dolegliwości periodontologiczne, które powodują nie tylko zmiany w okolicach dziąseł, ale również mogą mieć wpływ na przebieg chorób, takich jak miażdżyca naczyń krwionośnych, choroby serca, choroby stawów, nerek czy choroby płuc. Nie należy zatem lekceważyć objawów takich jak tkliwość, krwawienie, zaczerwienienie dziąseł czy nawet lekkie rozchwianie zębów. Nie leczona parodontoza może prowadzić do poważnych stanów zapalnych dziąsła, odsłonięcia szyjki zęba, a nawet do jego utraty. Tylko szybka reakcja pacjenta i wizyta u specjalisty może zachować zdrowy i piękny uśmiech w przyszłości.

 

Choroby dziąseł - Gdy przy zdrowym zębie buduje się płytka nazębna, dziąsła i kości mogą zacząć się cofać. Może to doprowadzić do ruchliwości zęba a nawet do jego utraty.

Aby uniknąć chorób przyzębia proponujemy w naszych gabinetach:

  • Skaling
  • Piaskowanie
  • Kiretaż otwarty i zamknięty
  • Uzupełnianie kości

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!