Wyposażenie kliniki

 Rejestracja Internetowa

 

Obecnie stomatologia to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Wspomaga ją w tym ogromny postęp technologii stomatologicznej. Staramy się stale dysponować najnowocześniejszym sprzętem stomatologicznym, aby zapewnić Państwu opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie.

 

 

 

UNIT STOMATOLOGICZNY CLESTA II – produkcji japońskiej firmy TAKARA BELMONT z Osaki. CLESTA to skrót angielskich słów CLEAN STATION, co w wolnym tłumaczeniu można przełożyć jako "urządzenie łatwo utrzymywalne w czystości".

 

UNIT STOMATOLOGICZNY Kavo.

 

UNIT STOMATOLOGICZNY STERN WEBER - nowoczesny wielofunkcyjny unit, przystosowany do pracy w dziedzinie endodoncji, periodontologii, chirurgi szczękowej i implantologii.

 

PANTOMOGRAF GXDP-800 - to najnowszy aparat RTG amerykańskiej firmy Gendex do wykonywania zdjęćpantomograficznych, cefalometrycznych oraz tomograficznych w technologii wiązki stożkowej.

  

APARAT RENTGENOWSKI PLANMECA + RADIOWIZJOGRAFIA KODAK - jest to zestaw urządzeń pozwalający uzyskać zdjęcie rentgenowskie na ekranie monitora. RVG pozwala aż o 90% obniżyć dawkę promieni rtg. Obraz jest widoczny na ekranie komputera natychmiast po ekspozycji i może być kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala na szczegółową ocenę zdjęcia. Badanie RVG to podstawa prawidłowej diagnostyki. Możliwość skorzystania z aparatu w gabinecie oszczędza pacjentowi czas, a lekarzowi daje pewność trafnej diagnozy. 

 

 

 

 

 

 

 

MIKROSKOP ENDODONTYCZNY - jest urządzeniem optycznym pozwalającym w gabinecie dentystycznym wspomóc niedoskonałości oka ludzkiego. Jest źródłem silnego, skupionego światła i umożliwia powiększenie detali. Jego użycie daje szansę wykonywania pod pełną kontrolą wzroku najbardziej precyzyjnych nawet czynności. W jamie ustnej dostęp światła jest mocno ograniczony a rozmiary przestrzeni, na której operuje lekarz bardzo niewielkie. Stomatolog we wnętrzu zęba ma , dla przykładu , odnaleźć i opracować 3-4 kanały o długości ok. 2o mm każdy. Nierzadko też napotyka tam na pewne trudności, jak zagięcia kanałów, boczne, niewielkie, nietypowo położone odnogi, czy też złamane i pozostawione wcześniej narzędzia. Uporanie się z takimi komplikacjami, bez użycia mikroskopu jest praktycznie niemożliwe. Podobnie podczas innych zabiegów (np. mikrochirurgicznych), gdzie pewność i precyzja ruchów jest niezmiernie istotna, mikroskop zapewnia lekarzowi potrzebną ostrość widzenie. 

 

 

 

 

 

 

 

ENDOMETR iPEX - jest to urządzenie  służące do elektronicznego pomiaru długości kanałów korzeniowych. Dzięki niemu uzyskujemy bardzo szybki pomiar, dokładniejszy niż zdjęcie rentgenowskie. Pozwala nam to na dokładne opracowanie i wypełnienie kanału do samego wierzchołka korzenia minimalizując ryzyko niedopełnienia lub przepełnienia kanału. 

 

 

 

 

 

 

 

MIKROSILNIK ENDODNTYCZNY X-SMART - umożliwia zastosowanie do leczenia kanałowego rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych. Dzięki maszynowemu opracowaniu kanałów leczenie jest szybsze i bardziej dokładne niż podczas metody tradycyjnej. Mikrosilnik posiada regulowany moment obrotowy i autorewers co zapobiega zaklinowaniu i złamaniu narzędzia w świetle kanału. 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOFERDAM STOMATOLOGICZNY - jest to cienki arkusz naturalnej gumy lateksowej lub bezlateksowej rozpięty dzięki systemowi klamer i mocowań, używany w celu izolacji zębów podczas zabiegów dentystycznych. Wykorzystanie koferdamu stwarza barierę antyseptyczną oraz utrzymuje suchość pola operacyjnego. Koferdam zapobiega aspiracji drobnych narzędzi do przełyku i tchawicy pacjenta, co znakomicie zwiększa bezpieczeństwo i komfort zarówno pacjenta jak i lekarza. 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBTURA MAX - urządzenie do wypełniania kanałów korzeniowych rozgrzaną gutaperką. Jest to najlepszy na świecie system pozwalający również na wypełnienie wszelkiego rodzaju odgałęzień i kanałów bocznych co gwarantuje powodzenie leczenia endodontycznego. 

 

 

 

 

 

 

 

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA - urządzenie umożliwiające pacjentom – zwłaszcza dzieciom-obejrzenie swoich ząbków w powiększeniu na ekranie monitora. Taki obraz bardzo motywuje nie tylko dzieci do dbałości o zęby. 

 

 

 

 

  

 

 

PIASKARKA "EMS"- urządzenie do skutecznego i bezbolesnego usuwania osadu nazębnego, a także do przygotowania powierzchni szkliwa do dalszych zabiegów np. fluoryzacji lub wybielania. Piaskarka posiada funkcję perdiodontologicznego czyszczenia poddziąsłowych osadów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LAMPA PHILIPS ZOOM- to innowacyjne urządzenie do gabinetowego wybielania zębów. System Zoom jako jeden z niewielu systemów dostępnych obecnie na rynku spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej w bezpieczeństwie wybielania zębów.

 

 

AUTOKLAW MELAG, DOMINO, MILENIUM - urządzenie najnowszej klasy z elektroniczną rejestracją cykli sterylizacyjnych. Zapewnia niezbędną w gabinecie stomatologicznym sterylność narzędzi i materiałów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapewniamy również opiekę specjalistów z różnych dziedzin medycyny, którzy mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt.

 

 

NASOLARYNGOFARYNGOSKOP VIVIDEO VNL9-CP o średnicy 3 mm firmy Pentax. - dzięki zastosowaniu skrajnie małej średnicy przewodu kamery, elastycznej konstrukcji oraz zaawansowanej optyki możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości obrazów z badanego obszaru. Badanie endoskopowe pozawala na uzyskanie rzeczywistego obrazu („na żywo”), widocznego w powiększeniu na monitorze urządzenia. Może być wykonywane u pacjenta w każdym wieku, przy współpracy w czasie badania. Zazwyczaj przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 5-10 minut. Po zakończonym badaniu pacjent otrzymuje płytę z nagraniem badania oraz opis.
Wskazania do przeprowadzenia badania obejmują między innymi:
- przewlekłe stany zapalne nosa i zatok przynosowych,
- polipy nosa, brodawczaki nosa i zatok,
- kontrole po endoskopowych zabiegach operacyjnych w zakresie nosa i zatok,
- ocenę struktur nosogardła oraz ujść trąbek słuchowych,
- zaburzenia fonacji i struktury krtani.

 

 

GE VOLUSON E6 - najnowocześniejszy amerykański aparat USG, zalecany szczególnie w położnictwie i ginekologi. Urządzenie wykorzystywane w diagnostyce neonatologicznej oraz w ocenie genetycznej rozwoju płodu. Aparat posiada funkcję obrazowanie płodu w technice 3 i 4 D, z możliwością wykonywania zdjęć oraz zapisu filmów na nośniach elektronicznych.

 

 

LOGIQ P5- wielofunkcyjny aparat USG umożliwiający precyzyjne obrazowanie tkanek miękkich, stawów i kości. Aparat amerykańskiej firmy GE ceniony jest przez wszystkie specjalizacje, w których obrazowanie narządów jest ważnym elementem diagnostyki jak np. ortopedia, urologia, radiologia itp. 

 

KTG EDAN F3- najnowocześniejszy aparat służący do monitorowania rozwoju ciąży do etapu porodu. Wyjątkowość naszego aparatu polega na tym, iż jednocześnie można na nim wykonać rejestrację czynności życiowych płodów bliźniaczych z niezależną oceną każdego z bliźniąt. 

 

 

 

HOLTER CIŚNIENIOWY - rejestrator pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, odczytuje regularne pomiary całodobowo ciśnienia tętniczego krwi. Pozwala na postawienie precyzyjnej diagnozy zarówno przez lekarza kardiologa jak i neurologa zaburzeń związanych z krótko czasowymi zwyżkami ciśnienia lub obniżeniem ciśnienia. Zalecane szczególnie dla osób leczących się na nadciśnienie lub też niedociśnienie.  

 

 

 

 

 

 

 HOLTER EKG - niewielkie urządzenie, które przez całą dobę rejestruje w postaci ciągłego zapisu EKG pracę Twojego serca, również podczas snu. Pozwala wykryć nawet najmniejsze zaburzenia rytmu serca. Przydatne do postawienia diagnozy, również pod względem oceny wydolności serca u sportowców. Jeśli uprawiasz sport (biegasz, jeździsz na rowerze) zbadaj swoje serce.  

 

 

 

 

 

 VIVID-E -(Echokardiograf, USG serca)  służy do oceny anatomicznej budowy mięśnia sercowego oraz czynnościowego określenia przepływów i wydolności pracy serca.

 

 

ECHOKARDIOGRAF - Urządzenie do obrazowania pracy serca oraz diagnozowania wczesnych wad serca. Przydatny do postawienia szczegółowej diagnozy chorób sercowo -naczyniowych. W rękach doświadczonego echokardiografisty z certyfikatem II stopnia  SEPTK precyzyjnie określi zdrowie Twojego serca. 

 

 

 

 

 

 

 APARAT USG - wielofunkcyjny aparat USG umożliwiający obrazowanie w technice 3D, z niezwykle precyzyjną głowicą liniową. Możliwość wykonywania realistycznych zdjęć badanych narządów,  a przede wszystkich dokumentowania rozwoju płodu wewnątrz maciczne. Wykorzystywane w diagnostyce ginekologicznej, medycynie prenatalnej (ocena rozwoju płodu), aparat ma również szerokie zastosowanie w diagnostyce chirurgicznej, w szczególności u dzieci ze względu na precyzyjne parametry pomiarowe oraz ortopedii i reumatologii    

                                                                                                                                                                                       

  

 

 

 

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!