Nasz zespół - fizjoterapia

Rejestracja Internetowa

 

 

 

Sara Jaromirska

Swoją przygodę z fizjoterapią i leczeniem ruchem zaczęłam w 2014 roku, rozpoczynając studia na Collegium Medicum w Bydgoszczy, które ukończyłam z tytułem magistra w 2019 r. Przez lata studiów poszerzałam swoją wiedzę o szereg kursów takich jak: Masaż Tkanek Głębokich, Flossing w terapii i treningu, Integracyjna Terapia Blizn, czy modułowe kursy Anatomy Trains Structural Essentials i Terapii czaszkowo-krzyżowej. W rehabilitacji wykorzystuję głównie założenia taśm anatomicznych Myers'a oraz techniki opierające się na fluktuacji płynu mózgowo-rdzeniowego, co pozwala mi na pracę z pacjentami zarówno urazowymi, jak i z osobami cierpiącymi na bóle głowy czy problemami ze snem. W swojej pracy stawiam na kontakt i indywidualne podejście do każdej osoby. W wolnym czasie oddaje się treningom kettlebell w myśl zasady : „Ruch zastąpi każdy lek, podczas gdy wszystkie leki razem wzięte nie  zastąpią ruchu."

 

 

Specjalizuje się w :

-migrenowych i napięciowych bólach głowy

-problemach ze snem

-fizjoterapii stawów skroniowo-żuchwowych

-złamaniach, skręceniach i nadwyrężeniach

-bólach pleców i rwach

-wadach postawy

 

 

Radosław Machalski 

mgr fizjoterapii, Fizjoterapią zawodowo zajmuje się od parunastu lat, jest to również jego pasją, której oddaje się z pełnym zaangażowaniem. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych  kursach i szkoleniach z zakresu najnowocześniejszych metod fizjoterapeutycznych. Posiada certyfikaty między innymi: terapii manualnej wg koncepcji Maitland, Kinetic Control, PNF, Neurac(SET), Intensywna i Funkcjonalna Rehabilitacja Chorych po Niepostępującym Uszkodzeniu OUN, Kinesiology taping. Doświadczenie zdobywał pracując przez okres ponad 8 lat na Oddziale Rehabilitacyjnym oraz przyszpitalnej przychodni Szpitali Tczewskich S.A. Od początku swojej działalności zawodowej świadczy wizyty domowe u pacjentów, gdyż wpływa to niezwykle korzystnie na proces rehabilitacji chorego. Zajmuje się usprawnianiem pacjentów z problemami ortopedycznymi i/lub neurologicznymi.

Pracuje z pacjentami po:

- wymianie stawu kolanowego, biodrowego,

- złamaniach i długotrwałym unieruchomieniu,

- interwencjach chirurgicznych w obrębie narządu ruchu,

- urazach

- przeciążeniowych bólach stawów.

Pomagam także pacjentom po:

- udarach mózgu,

-urazach mózgowo-czaszkowych,

-zabiegach neurochirurgicznych w obrębie kręgosłupa, z SM i bólami kręgosłupa.

 W swojej pracy z pacjentami stosuję najczęściej:

-terapię manualną,

-terapię funkcjonalną,

-kinezyterapię

-różne formy masażu. 

 

Radosław Rutkowski

mgr fizjoterapii. Interdyscyplinarne podejście do pacjenta jest pasją mgr Rutkowskiego. W swojej pracy łączy on różne techniki i dostosowuje je do potrzeb pacjenta. Posiada doświadczenie zawodowe zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Na co dzień Fizjoterapeuta w Centrum Rehabilitacji Szpitala Miejskiego nr.2 w Bydgoszczy. Po godzinach entuzjasta aktywnego spędzania czasu.

Specjalizuje się w:

- stanach po złamaniach, stłuczeniach, skręceniach, operacjach ortopedycznych,

- zespołach bólowych i zwyrodnieniowych,

- nawracających migrenach i bólach głowy,

- bólach kręgosłupa,

- wadach postawy,

- stanach przeciążeniowych,

- porażeniach i niedowładach,

- zaburzeniach snu,

- wzmożonym napięciu, nerwobólach oraz nerwice i stresy.

 

Pola Rutkowska

Magister fizjoterapii i technik masażysta. Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Szkoły TEB EDUKACJA. Posiada Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty o numerze 21346. Cały czas poszukuje nowych narzędzi do pracy z pacjentem. Ukończyła kursy z zakresu kinesiotapingu, flossingu, pinopresury, terapii dysfunkcji powięziowych, masażu tkanek głębokich: (I oraz II moduł, a także moduł zaawansowany w oparciu o łańcuchy mięśniowo - powięziowe) oraz terapii manualnej i igłoterapii (III moduły). Łatwo nawiązuje kontakt z pacjentami, potrafi rozpoznać ich potrzeby zdrowotne i zaraża optymizmem. Udowadnia, że w wielu przypadkach leki przeciwbólowe można zastąpić technikami terapeutycznymi.

Skutecznie pomaga w rozwiązaniu takich problemów jak:

- stany po złamaniach kończyn 

- stany po wszczepieniu endoprotez

- stany po amputacjach 

- zespoły bólowe kręgosłupa 

- napięciowe bóle głowy, szumy uszne

- nerwice

- bóle i dyskomfort mięśniowy, bóle stawów

- urazy (w tym sportowe) 

- blizny (utrudniające ruch, powodujące ból) 

- choroby reumatyczne (RZS, ZZSK)

- stany po udarze mózgu 

- uszkodzenia rdzenia kręgowego 

- uszkodzenia układu nerwowego (porażenia nerwów) 

- wady postawy.

W codziennym natłoku myśli i obowiązków równowagi szuka w jodze. Wolny czas zazwyczaj spędza aktywnie korzystając z różnych form rekreacji. Poza tym jest miłośniczką zdrowego jedzenia.

 

 

  

 

Mgr Radosław Machalski

 Mgr Pola Zamojska

Mgr Sara Jaromirska

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!