Nasz zespół - gastroenterologia


Rejestracja Internetowa

 

Lek.  Małgorzata Brymora - specjalista gastroenterolog

Główne kierunki zainteresowań w gastroenterologii:

  • choroby nieswoiste jelit - choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego
  • czynnościowe zaburzenia jelitowe (m.in. zespół jelita drażliwego)
  • choroba refluksowa przełyku
  • wykonywanie badań endoskopowych przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia) oraz USG jamy brzusznej

Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2000 roku uzyskała tytuł lekarza medycyny, po czym w ciągu 2 lat odbywała staż podyplomowy w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. W latach 2002-2003 pracowała jako asystent na oddziele Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. W 2008 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2013 - tytuł specjalisty gastroenterologii. Obecnie pracuje jako asystent w Klinice Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 Jana Biziela w Bydgoszczy.

 

 

Dr n.med. Karolina Hankiewicz-Szwedowska - specjalista gastroenterolog

Główne kierunki zainteresowań w gastroenterologii:

  • mikrobiota jelitowa
  • diagnostyka endoskopowa chorób układu pokarmowego

Absolwentka wydziału lekarskiego Collegium Medicum im. Ludwika Rudygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2008 roku uzyskała tytuł zawodowy lekarza, po czym odbyła staż podyplomowy w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy.

W 2013 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych w zakresie medycyny (studia doktoranckie w dziedzinie mikrobiologii), w 2015 roku zdobyła tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrzynych, a w 2019 r. tytuł specjalisty z zakresu gastoenterologii.

Od 2014 roku członek Towarzystwa Internistów Polskich, od 2017 roku - Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Uczestniczy w licznych konferencjach, warsztatach, programach edukacyjnych oraz publikuje wiele swoich prac w czasopismach medycznych.

Od początku kariery zawodowej związana z Odziałem Kliniczynym Gastroenterologicznym 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy.

W związku z zainteresowaniem mikrobiologią lekarską oraz wpływem zaburzeń mikrobioty jelitowej na schorzenia układu pokarmowego od kwietnia 2020 r. w trakcie specjalizacji z mikrobiologii lekarskiej.

 

 

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!