Mgr Dorota Korowiecka - psycholog
Udziela pomocy i prowadzi terapie w sytuacjach trudnych, konfliktowych i kryzysowych. Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy. Uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada kwalifikacje z oligofrenopedagogiki i z zakresu terapii Biofeedback (kurs I stopnia).
Mgr Agnieszka Oleś - psycholog
Magister udziela pomocy osobom dorosłym doświadczającym problemów emocjonalnych i trudności w życiu codziennym, będącym w trakcie kryzysu lub poszukującym możliwości rozwoju swojego dobrostanu psychicznego. Wspólnie z pacjentem, w atmosferze pełnej akceptacji i zrozumienia, skupia się na analizie aktualnych trudności, identyfikacji zasobów oraz poszukiwaniu skutecznych mechanizmów radzenia sobie. Szczególną pomoc kieruję do osób mierzących się ze wszelkimi życiowymi stratami oraz będącym w trakcie przeżywania żałoby. Ukończyła roczny staż psychologiczny Fundacji NAGLE SAMI, podczas którego zdobywała doświadczenie zawodowe jako konsultantka Telefonu Wsparcia dla osób w żałobie. Aktualnie kontynuuje współpracę z Fundacją w ramach wolontariatu. Na co dzień pracuje na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią neuropsychologiczną oraz wsparciem pacjentów oraz ich rodzin. Pani magister jest absolwentką 5-letnich studiów psychologicznych o specjalności wspomagania rozwoju na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W swojej pracy kieruje się standardami etycznymi kodeksu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Prowadzi:
- konsultacje psychologiczne,
- poradnictwo i wsparcie,
- psychoedukację,
- interwencję kryzysową,
- diagnozę i terapię funkcji poznawczych.
Obszary pracy psychologicznej:
- strata i żałoba,
- wsparcie w kryzysie,
- trudności w radzeniu sobie ze stresem,
- trudności w relacjach z innymi,
- rozwój osobisty,
- depresja,
- zaburzenia lękowe,
- zaburzenia poznawcze i otępienia,
- wsparcie opiekunów osób z otępieniem.
Mgr Klaudia Gralak - psycholog
Psycholog, pedagog, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie (specjalność: Psychologia kliniczna i zdrowia) oraz UMK w Toruniu (specjalność: pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną). Pracuje z młodzieżą od 15. roku życia oraz z osobami dorosłymi.
Obecnie realizuje czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej w akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej szkole psychoterapii Centrum CBT.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Ukończyła szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Treningu Umiejętności Społecznych, a także szkolenie z zakresu interwencji kryzysowej w podejściu humanistycznym i poznawczo-behawioralnym.
Doświadczenie zawodowe zdobywa, współpracując z Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Fundacji ITAKA, gdzie wspiera klientów w przezwyciężaniu trudności życiowych, w tym kryzysów samobójczych.
Z osobami poniżej 18. roku życia pracuje w Niepublicznym Przedszkolu "Kacperkowy Światek" oraz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Integrare” w Toruniu. Od dłuższego czasu współpracuje także z prywatnymi ośrodkami, świadcząc pomoc psychologiczną.
Pomaga młodzieży i dorosłym w pokonywaniu trudności emocjonalnych, m. in. lęki, zaburzenia nastroju, niska samoocena czy trudności w relacjach. Wspiera również w budowaniu zdrowych nawyków oraz poprawie jakości życia.
Jej praca jest odzwierciedleniem głębokiej pasji do zrozumienia drugiego człowieka. Wierzy, że każdy zasługuje na akceptację i empatię, dlatego stara się tworzyć bezpieczną przestrzeń, w której klienci mogą odkrywać swoje możliwości i realizować cele.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Mgr Danuta Taflińska - psycholog
Pani magister pracuje z osobami dorosłymi, z dziećmi i młodzieżą. Podczas studiów psychologicznych zdobyła wiedzę wynikającą z zainteresowań człowiekiem, popartą dyplomem psychologa. Ukończyła studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Wydział Zamiejscowy w Sopocie. W trakcie studiów wybrała moduł specjalizacyjny: psychologia kliniczna człowieka dorosłego i wspomaganie rozwoju młodzieży. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W celu doskonalenia umiejętności zawodowych odbyła staż szkoleniowy w Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym I Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Wiedzę psychologiczną zgłębia w drodze samokształcenia oraz w różnych formach kształcenia podyplomowego. Jest w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej, moduł szczegółowy neuropsychologia kliniczna; prowadzonej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Umiejętności zawodowe doskonali podczas odbywania staży specjalizacyjnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w innych ośrodkach szkoleniowych. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA w Bydgoszczy na stanowisku psycholog (praca z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami). Obecnie pracuje w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu w Poradni Psychologicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego.
Prowadzi terapię w nurcie terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Ukończyła szkolenie na poziomie podstawowym i zaawansowanym zgodne ze standardami i akredytowane przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W pracy w kontakcie z pacjentem stosuję się do zasad etycznych Kodeksu Zawodowego Psychologa i Psychoterapeuty.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Oddział w Bydgoszczy oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Pani magister pomaga:
· * osobom cierpiącym z powodu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń emocjonalnych,
· * osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne ( schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe),
· * zaburzeń psychosomatycznych, chorującym na przewlekłe choroby somatyczne,
· * osobom zmagającym się z chorobom nowotworową,
· * osobom z zaburzeniami funkcji poznawczych zaistniałych w przebiegu chorób ośrodkowego układu nerwowego ( zespoły otępienne, po udarach mózgu, po urazach mózgu)
· * osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej,
· * osobom, które doświadczyły sytuacji traumatycznej,
· * wspieram w rozwoju dzieci i młodzież, pomagam w wydobyciu posiadanych zasobów i ich wzmocnieniu,
· * poradnictwo psychologiczne dla rodziców.
· * zajmuję się diagnozą i terapią neuropsychologiczną osób dorosłych,
· * diagnozą intelektu,
· * diagnozą osobowości.