Bez strachu

Rejestracja Internetowa 

 

Dziecko należy do wrażliwych pacjentów, żywo reagujących na wszelkiego rodzaju bodźce - tak psychiczne jak i fizyczne. Wizyta u stomatologa wiąże się zawsze z uczuciem lęku, a przykre przeżycia z takich wizyt zapamiętywane jest na długo. Wynikiem tego może być lęk przed zabiegiem stomatologicznym w wieku dojrzałym. Umiejętne postępowanie lekarza wobec dziecka jest bardzo istotne. Lekarz powinien umieć zmniejszyć lęk u małego pacjenta, co usprawni interakcje lekarz - pacjent, a to w przyszłości wpłynie na efektywność leczenia. Ważny jest również życzliwy stosunek lekarza do dziecka i informowanie go o przebiegu leczenia. Nie bez znaczenia jest także rola rodziców i opiekunów. Nie powinni oni straszyć dziecka przed zabiegiem i nie przekazywać nieświadomie swojej negatywnej postawy wobec leczenia stomatologicznego. Chcąc zminimalizować lęk stomatologiczny należy już około 3 roku życia oswoić dziecko z instrumentaruim i otoczeniem w gabinecie stomatologicznym. Służy temu tak zwana wizyta adaptacyjna, będąca formą zabawy, nie połączona z żadnymi zabiegami leczniczymi, ale przyzwyczajająca dziecko do współpracy z lekarzem. Duże doświadczenie w pracy z dziećmi pozwoli na zminimalizowanie u nich obaw związanych z leczeniem stomatologicznym, zapewni zdrowe zęby mleczne i piękny uśmiech.

 

 

 

 

 

 

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!