Implantologia

Rejestracja Internetowa

 

Lekarz:

Lek. dent. Nawarycz Mariusz - stomatolog w trakcie specjalizacji z Chirurgii stomatologicznej. Zajmuje się chirurgią stomatologiczną oraz implantologią 

Dr. n. med. lek. dent. Kochan Jerzy - specjalista chirurgii szczękowej oraz implantologii

 

Godziny przyjęć:     

Wtorek 8:00-20:00

 

Czwartek 15:00-20:00

 

 

Dzięki badaniom i rozwojowi dzisiejsza stomatologia poza mostami oraz ruchomymi protezami stomatologicznymi oferuje również wygodne i długotrwałe implanty. Implantologia jest to skuteczny sposób na przywrócenie pięknego uśmiechu. Zabieg polega na zastąpieniu brakującego zęba i odtworzeniu jego funkcji oraz naturalnego wyglądu. Leczenie implantologiczne jest najbardziej zbliżone do naturalnej anatomii. Oprotezowanie na implancie nie wymaga ingerencję w sąsiednie zęby (szlifowanie ich). Współczesne implanty dentystyczne można porównać do małych tytanowych śrub z wewnętrznymi, nagwintowanymi kanalikami, które głęboko zakotwiczone w kości, stają się korzeniami dla nowych, sztucznych zębów.

Najczęstsze czynniki ryzyka utraty zęba:

  • Zła higiena jamy ustnej,
  • Palenie tytoniu,
  • Niedostateczna ilość i jakość kości,
  • Alkohol,
  • Brak współpracy z lekarzem,
  • Cukrzyca,
  • Osteoporoza,
  • Niekiedy wiek.
Implanty – Brakujący przedni ząb. Etapowo jest przygotowywany otwór w kości. Następnie jest umiejscawiany implant i pokrywka gojeniowa. Gdy implant się zagoi, pokrywka zostaje zastąpiona łącznikiem, na który jest nakładana korona.

Zabieg wszczepiania implantu

 

Sam zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pod osłona antybiotykową w gabinecie stomatologicznym. Zabieg w zależności od ilości wprowadzanych wszczepów trwa od 30 minut do 2-3 godzin. Prawidłowo przeprowadzony zabieg implantacji nie jest obciążający ani ryzykowny. Ze względu na konieczność przerwania ciągłości tkanek, mogą wystąpić przejściowe dolegliwości bólowe i nieznaczny obrzęk tkanek miękkich.

 

W naszych gabinetach oferujemy:

  • Wszczepienie implantu,
  • Porcelanową koronę na implancie.

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!