Profilaktyka próchnicy

 Rejestracja Internetowa

 

Występowanie choroby próchnicowej wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Przedwczesna utrata uzębienia mlecznego u dzieci powoduje wzrost ryzyka nieprawidłowego rozwoju kości szczęki i powstawania różnego typu wad zgryzu. Zęby z próchnicą uznawane są za istotne, potencjalne źródło infekcji dla całego organizmu. Zły stan zdrowia jamy ustnej jest przede wszystkim konsekwencją istotnych zaniedbań w dzieciństwie.

Próchnica jest chorobą zakaźną i z uwagi na najszerszy zasięg występowania zaliczana jest do chorób społecznych. Szczególnie intensywnie rozwija się u dzieci i młodzieży.


W zapobieganiu próchnicy kluczowym elementem jest dbałość o higienę jamy ustnej, która przejawia się w:

  • Prawidłowym szczotkowaniu zębów,
  • Racjonalnym odżywianiu,
  • Uzupełnianiu związków fluoru i substancji niezbędnych do budowy tkanek zęba,
  • Wczesnym wykrywaniu i leczeniu ubytków.
Lakowanie - Na tylnych zębach znajdują się bruzdy, które warto zabezpieczyć przed próchnicą wykonując zabieg lakowania. Po odpowiednim przygotowaniu zęba, nakładany jest preparat do lakowania, który zostaje utwardzony przy pomocy specjalnej lampy. Zabieg jest bezbolesny, szczególnie polecany jest u dzieci po pojawieniu się pierwszych zębów stałych.

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!