Test prenatalny Harmony.

Rejestracja Internetowa

 

 

 

 SPODZIEWASZ SIĘ MALUSZKA?

Czy wiesz, że w Remedium Clinic już od 10 tygodnia ciąży możesz wykonać TEST PRENATALNY HARMONY – nieinwazyjne badanie genetyczne, które pomoże określić płeć płodu oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości genetyczne przyszłego dziecka.

CZYM JEST TEST HARMONY?

Pomimo, że sama nazwa „TEST PRENATALNY” dla niektórych brzmi groźnie, jest to bezpieczne i niezawodne badanie nowej generacji, które jest w stanie wykryć poważne wady rozwojowe u jeszcze nienarodzonego dziecka, aby w wypadku wyniku dodatniego – wybrać jak najszybciej odpowiednią metodę leczenia. Badanie daje przyszłym rodzicom możliwość oceny wystąpienia u płodu najczęstszych wad genetycznych (np. zespół Edwardsa, zespół Patau) oraz nieprawidłowości chromosomów płciowych (m.in. zespół Klinefera, zespół Turnera). Opcjonalnie test również umożliwia określić płeć dziecka. NA

CZYM POLEGA BADANIE?

Badanie HARMONY można wykonać już po 10 tygodniu ciąży. Test pozwala na analizę DNA płodu na podstawie pobrania niewielkiej ilości krwi matki. Podczas badania DNA płodu jest izolowany z krwi matki, po czym jest poddawany analizie laboratoryjnej. Test może być wykonany w przypadku wszystkich ciąż pojedynczych i bliźniaczych, nawet jeśli ciąża jest wynikiem zapłodnienia pozaustrojowego (IVF). W przypadku ciąży bliźniaczej nie ma jednak możliwości określenia zaburzeń chromosomów płciowych i płci płodów.

KIEDY JEST ZALECANE PRZEPROWADZENIE TESTU HARMONY?

Wraz z wiekiem rodziców zwiększa się ryzyko występowania nieprawidłowości genetycznych. TEST HARMONY należy wykonać, kiedy przyszła matka ma więcej niż 35 lat bądź ciąża jest wynikiem zapłodnienia in vitro. Zaleca się również wykonanie badania, gdy u rodziców istnieją nieprawidłowości chromosomowe albo z poprzedniej ciąży urodziło się dziecko z wadą genetyczną. Test również można wykonać, w przypadku nieprawidłowego wyniku USG oraz kiedy istnieją przeciwwskazania do inwazyjnej diagnostyki prenatalnej (np. zwiększone ryzyko poronienia, zakażenie wirusem np. HIV bądź HBV). Rodzice również mogą wykonać badanie, jeżeli mają inne osobiste powody do zaniepokojenia o przyszłość swojego dziecka związane z czynnikami ryzyka. Jeśli zadajemy sobie pytanie czy warto wykonać BADANIE PRENATALNE HARMONY, to odpowiedź jest jednoznaczna – „TAK, WARTO!”

ZALETY TESTU:

Większość tradycyjnych testów może nie wykryć nawet 20% przypadków wad chromosomowych. Natomiast z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że TEST HARMONY wykrywa ponad 99% przypadków nieprawidłowości genetycznych, a odsetek wyników fałszywie dodatnich wyniósł mniej niż 0,1%. Badanie jest proste i szybkie. Wyniki TESTU HARMONY są dostępne w ciągu 2 tygodni od momentu pobrania krwi. Wykonanie badania minimalizuje również konieczność wykonania dalszych testów, w tym inwazyjnych. W Remedium Clinic TEST PRENATALNY HARMONY można wykonać w punkcie pobrań ALAB po wcześniejszej konsultacji z ginekologiem.

TRZY PROSTE KROKI DO UZYSKANIA WYNIKU:

1. Lekarz po 10 tygodniu ciąży wypisuje skierowanie na badanie, następnie wykonywane jest zwykłe pobranie krwi matki.

2. Próbki z krwią wysyłane są do badania laboratoryjnego.

3. Lekarz otrzymuje wynik w ciągu 2 tygodni i omawia dalszą opiekę ginekologiczną podczas ciąży z przyszłymi rodzicami.

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!