Jak się pozbyć przebarwień skóry?

 Rejestracja Internetowa

 

 

DERMATOLOG LEK. MED. ARTUR CZAPLEWSKI RADZI JAK POZBYĆ SIĘ PRZEBARWIEŃ SKÓRY.

Kobiety są szczególnie narażone na powstanie zmian o charakterze melazmy – brązowe plamy występujące szczególnie na twarzy.

Dobrze widoczne brązowo-brunatne przebarwienia lokalizują się głównie na czole, skroniach, policzkach i skórze ponad górną wargą. Zwykle są symetryczne. Jesienią i zimą wydają się ustępować, lecz nic bardziej złudnego! Wystarczą pierwsze ciepłe słoneczne dni, żeby dały o sobie znać będąc powodem frustracji. I cóż? Makijaż i tony pudru? Niekoniecznie.

Zmiany skutecznie można zmniejszyć poprzez chemiczne, kontrolowane złuszczanie skóry. Brzmi groźnie? Faktycznie jest to zabieg medyczny, obarczony ryzykiem powikłań. DLATEGO BEZWZGLĘDNIE PROCEDURĘ ZŁUSZCZANIA POWINIEN PRZEPROWADZIĆ LEKARZ.

Ważna jest współpraca pomiędzy pacjentem, a lekarzem. Przed zabiegiem należy dokładnie zebrać wywiad, określić zalecenia, jak również przeciwwskazania. Skórę należy właściwie pielęgnować aż do samego momentu jej odbudowy, stosując się przy tym do wszystkich wcześniejszych zaleceń. Peeling oprócz likwidowania przebarwień daje inne korzyści. Skóra staje się gładka, delikatna w dotyku, oraz wzrasta jej napięcie. Złuszczanie wyzwala procesy regeneracyjne powodujące wzrost ilości włókien kolagenowych w skórze, a w zależności od głębokości zabiegu można zlikwidować część drobnych zmarszczek. Dlatego polecamy peelingi w celu likwidacji przebarwień, jak również przywrócenia skórze dobrej kondycji.

O czym warto wiedzieć:

• Osoby z tendencją do opryszczki powinny umówić się wcześniej na wizytę konsultacyjną, gdyż na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy profilaktycznie włączyć leczenie acyklowirem

• Po peelingu przeciwwskazane jest stosowanie środków chemii gospodarczej, których opary lub cząsteczki aerozolu mogą spowodować podrażnienie skóry. Czyli bezpośrednio po zabiegu nie należy myc okien, kabin prysznicowych czy kafelków

• Po zabiegu nie należy zrywać złuszczających się płatków skóry

• Po zabiegu skóra jest znacznie cieńsza i bardziej wrażliwa, a więc należy ją intensywnie nawilżać i chronić przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne, gdyż może to spowodować wtórne przebarwienie.

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!