Leczenie endodontyczne.


Rejestracja Internetowa

Przyzwyczailiśmy się, że zęby mają próchnicę, którą widzimy i to z nią zgłaszamy się na leczenie.

Czasem jednak ząb „wysyła nam” delikatne sygnały w postaci reakcji na ciepło, zimno, czy też pobolewanie przy żuciu, gryzieniu. Bywa również tak, że na pierwszy rzut oka ząb wygląda na zdrowy, nie ma widocznych objawów chorobowych i dopiero zdjęcie RTG ujawnia problem -zmiany zapalne w okolicy korzenia zęba. Leczenie endodontyczne może pomóc rozwiązać problem i uchronić ząb przed jego usunięciem.

Co to znaczy „endodontycznie”? To nic innego jak znane nam leczenie kanałowe zęba. Kanał zęba to inaczej arteria odżywcza i nerwowa. Ząb może mieć od 1 do 4 kanałów.

Kanały zębowe są bardzo wąskie, dlatego by mieć pewność, że leczenie przeprowadzone zostało prawidłowo warto używać mikroskopu czy też lupy.

W Remedium Clinic leczeniem endodontycznym zajmują się: lek. dent. Damian Czołgosz, lek.dent. Mateusz Gizler, lek.dent. Daria Szaładzińska

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!